Foto: Youtube

Veľmi smutné video vzniklo pri ceste v indickom štáte Uttarpradéš.

Na videu je zachytená malá opička, ktorá s láskou objíma telo svojej mŕtvej mamy. Je celá od krvi a narieka od žiaľu. Za smrťou matky tentoraz nestoja pytliaci, ale nešťastná udalosť, kedy bola opica nešťastne zabitá pri prechádzaní cesty, pravdepodobne ju zrazilo auto. 

Pri pohľade na tieto zábery vo videu by si nikto nedovolil povedať, že zvieratá nemajú city podobné ľuďom. Opička bola nájdená uprostred cesty, jej telo bolo pokryté krvou matky a nariekala od žiaľu. Matku ľudia odtiahli z cesty preč, no mláďatko ju odmietalo opustiť a pokračovalo v objímaní tela mamičky aj tam.

Nedokáže od nej odísť

Pohľad na video najsmutnejšej opičky so zlomeným srdcom, ale určite nie je vhodný pre citlivé povahy. Každý, kto si ho ale pozrie pochopí, čo je to stratiť milovaného príbuzného a je jedno, že tentoraz nejde o človeka, ale o zviera.

V pokračovaní videa môžete počuť tiež rozhovor ľudí. Jeden muž sa pýta, čo budú robiť. Ďalší mu odpovedá, že opička odíde do džungle, kde sa jej ujmú ďalšie opice.

Matku pochovali s rituálmi

Tak sa ale nestalo, lebo prišli k nej ľudia z vládneho úradu pre lesné hospodárstvo a tí sa malej opičky ujali.  Miestne médiá ďalej uviedli aj to, čo urobili s telom mŕtvej matky. Tú vzali dedinčania a pochovali v súlade s náboženskými rituálmi. Opice sú totiž považované za potomkov boha Hanumana, ktorý sa zobrazuje s ľudským telom, tvárou opice a chvostom. Indovia si tohto boha vážia, lebo ich má zbaviť strachu a nebezpečenstva. Aj preto opičiu matku pochovali so všetkými poctami.

Nám nateraz ostáva len dúfať, že malej opičke kompetentní pracovníci zabezpečili dostatočnú opateru a dostane sa do komunity ďalších opíc, ktoré jej pomôžu, aspoň čiastočne, vyrovnať sa so stratou milovanej mamy.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy