Foto: Unplash

Niektoré odpovede môžu celkom prekvapiť.

Rovnako ako počas minulého roka, aj tento rok prináša TimeOut zoznam miest, ktoré sú podľa rebríčku najlepšie. Rebríček sa tento rok podstatne zmenil, o čom svedčí aj prvé miesto, ktoré sa počas minulého roka nenachádzalo ani v top 10. Pri výbere sa autori zameriavali na niekoľko faktorov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Spoločnosť TimeOut rebríček každoročne zostavuje podľa názoru 20-tisíc ľudí z rôznych kútov sveta, s ktorými spolupracujú globálni redaktori. Pri výbere sa pritom zvažuje kultúra v meste, nočný život, životné podmienky, ekologické nastavenie či politická situácia – podľa všetkých faktorov sa vypočíta Time Out Index, v ktorom sa objavia desiatky výherných miest.

Všetko, čo nám minulé roky ušlo

V tomto roku prišlo k prekvapivej zmene, keď sa škótsky Edinburgh dostal na prvé miesto.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ian G Black (@iangblack)

Vo svojom hodnotení pritom sledovali redaktori opačné faktory, ako to bolo v minulom roku – v roku 2021 sa zamerali na dodržiavanie opatrení a bezpečnosť, v tomto roku prekotvili na všetko, čo nám počas uplynulých rokov pandémie ušlo. Ako informuje portál CNN, zostavili dokonalý cestovateľský zoznam miest pre spoznávanie, zábavu i kultúru.

TimeOut tento rebríček opísal ako „zdôraznenie všetkého, čo robí z mesta zábavné a živé miesto pre návštevu“.

Toto sú najlepšie mestá v roku 2022

  1. Edinburgh, Škótsko
  2. Chicago, USA
  3. Medellín, Kolumbia
  4. Glasgow, Škótsko
  5. Amsterdam, Holandsko
  6. Praha, Česká republika
  7. Marakéš, Maroko
  8. Berlín, Nemecko
  9. Montreal, Kanada
  10. Kodaň, Dánsko

V zozname sa potom ďalej nachádza Kapské mesto, Madrid, Manchester, Mumbai, Melbourne, Taipei, Londýn, Porto, New York či Birmingham. Pokiaľ si chcete pozrieť zvyšok rebríčku, nájdete ho na tomto odkaze.