Foto: Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na východe Ukrajiny za jeden deň zostrelili dve ruské stíhačky Su-34.

Ukrajinskí vojaci v utorok zostrelili dve ruské stíhačky Su-34. Najprv veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk ráno uviedol, že jednu ruskú stíhačku zničili na východe krajiny. Neskôr ukrajinské letectvo informovalo, že zhruba o druhej popoludní miestneho času v rovnakom sektore zostrelili druhý stroj Su-34. Informuje web Kyjiv Independent.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už 340 lietadiel

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Moskva podľa ukrajinského generálneho štábu stratila približne 340 lietadiel. Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v decembri uviedol, že pozoruje známky zmeny ruskej vzdušnej taktiky a zníženie frekvencie náletov vzhľadom na rast počtu stratených lietadiel.

Jedna stíhačka Su-34 stojí pritom až 36 miliónov dolárov a sériovo ich bolo vyrobených 129 kusov.

Stratili tiež 30 tankov a 104 bojových vozidiel

Ruská armáda len za ostatný týždeň na tavrijskom fronte na juhovýchode Ukrajiny stratila 30 tankov a 104 bojových obrnených vozidiel. Napísal to v utorok na komunikačnej platforme Telegram veliteľ tavrijskej operačnej strategickej skupiny Oleksandr Tarnavskyj. „Intenzívne útočné akcie na tavrijskom fronte podnikajú denne pozdĺž takmer celej frontovej línie. Vďaka hrdinstvu a neuveriteľnej pohotovosti našich obrancov zabíjame Rusov a ich zálohy a ničíme ich techniku,“ uviedol Tarnavskyj. Informuje web Ukrajinská pravda.

Uložiť článok

Najnovšie články