branči / / Svet
Mestečko Chefchaouen nachádzajúce sa v severnej časti Maroka ľudia nazývajú aj „Modrý sen“. Dvere, chodníky či schody, všetko tu je modré. Mestečko má vyše 40...

Mestečko Chefchaouen nachádzajúce sa v severnej časti Maroka ľudia nazývajú aj „Modrý sen“. Dvere, chodníky či schody, všetko tu je modré.

Mestečko má vyše 40 tisíc obyvateľov a je plné zaujímavej histórie. Turistov tu okrem modrého sfarbenia budov v sektore hlavného mesta láka aj mnoho stánkov či tradičné trhy. Mestečko je súčasťou  populárneho turistického okruhu severnej časti Maroka. Okrem sfarbenia budov tu láka turistov aj lacný hašiš, ktorý sa tu dá veľmi jednoducho zakúpiť v uliciach mesta.

Prečo sú ale steny v tomto mestečku modré?

Modré steny sú v mestečku od roku 1930. Zaslúžili sa o to židovskí utečenci. Modrá farba symbolizuje ooblohu a nebo a taktiež miestni vravia a sú presvedčení, že modrá farba odpudzuje komáre. Nech už je dôvod akýkoľvek, musíme uznať že modré sfarbenie mestečka vyzerá naozaj ako v sne, a určite musí byť veľký zážitok takéto mestečko navštíviť.

modre-mesto
© Claude Renault
modre-mesto1
© Mario Tome
modre-mesto2
© Alexander Dragunov
modre-mesto3
© Andy Mumford
modre-mesto4
© halifaxlight
modre-mesto5
© Brian Hammonds
modre-mesto6
© Sorin Rechitan
modre-mesto7
© Claude Renault
modre-mesto8
© Beum Photography
modre-mesto9
Broocee Oz
modre-mesto10
© Claude Renault
modre-mesto11
© Michael Badt
modre-mesto12
© Cherry Bharati
modre-mesto13
oneworldtwoexplorers.com
modre-mesto14
© Olga Osipova

zdroj: EarthPorn.comKomentovať (0)