foto: Pixabay

Poznáte najznámejšie slovenské vrchy na základe jednej fotografie?

Letná turistika sa začína a teraz je ten správny čas vziať batoh a vyraziť do hôr! Dychberúce výhľady na majestátne vrcholy hôr a štítov sú nám sladkou odmenou za každé namáhavé stúpanie. Vedeli by ste rozpoznať tieto slovenské vrcholy na základe jednej fotografie? Otestujte sa s nami!

Ak sa vám kvíz páčil, otestuje svoje vedomosti aj v ďalších oblastiach v našej sekcii kvízov.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Veľký Rozsutec (1 609,7 m n. m.) je vrch v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov na Slovensku. Veľký Rozsutec sa stal symbolom pohoria a nachádza sa aj v logu národného parku Malá Fatra.

Aký vrch je na obrázku?

pixabay

Gerlachovský štít (2 654,4 m n. m.) je najvyšší vrch a jeden z najmohutnejších masívov Tatier, Slovenska aj celých Karpát.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Predné Solisko (2 117 m n. m. ) je jeden z najnižších a najľahšie dostupných vrchov vo Vysokých Tatrách. Predné Solisko je pekným vyhliadkovým vrcholom, na ktorý vedie turistický chodník od Chaty pod Soliskom.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Chopok (2 023,6 m n. m.) je tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier. Blízko vrcholu sa nachádza horská chata – Kamenná chata pod Chopkom, konečná stanica lanovky i meteorologická stanica. Svahy Chopka sú vyhľadávaným miestom zimnej i letnej turistiky: stredisko Jasná leží na severnej Liptovskej a stredisko Kosodrevina na južnej Horehronskej strane.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Baranie rohy (2 526,2 m n. m. ) je mohutný štít, ktorý zasahuje do hlavného hrebeňa Vysokých Tatier. Na vrcholovej plošine má dva vrcholy - juhovýchodný a severozápadný. Juhovýchodný je hlavný. Baranie rohy patria k najľahšie dostupným, hoci neznačeným štítom.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Veľký Choč (1 611 m n. m. ) je najvyšší vrch v Chočských vrchov na Slovensku. Je viditeľný je už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Vrchol je turisticky veľmi vyhľadávaný. Má tvar nepravidelnej pyramídy s početnými bralnými partiami.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Kráľova hoľa (1 946,1 m n. m. ) je najvyšší vrch Kráľovohoľských Tatier. Patrí k najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier.

Aký vrch je na obrázku?

pixabay

Kriváň (2 494,7 m n. m. ) je charakteristický impozantný vrch v západnej časti Vysokých Tatier. Od 19. storočia je neoficiálnym symbolom slobody Slovákov a slovanskej súdržnosti. Každoročný výstup na symbolický tatranský končiar je najstaršia kultúrno-turistická akcia na Slovensku. Po Kriváni je pomenovaná aj planétka (24260) Kriváň.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Ostrý Roháč (2 088 m) je jeden z najznámejších vrcholov Západných Tatier. Roháče sú geomorfologická časť Západných Tatier a považujú sa za ich najkrajšiu časť.

Aký vrch je na obrázku?

wikipedia

Ďumbier (2 045,9 m n. m. ) je najvyšší vrchol Nízkych Tatier. Na vrchole je vybudovaný železobetónový pylón a stojí tu veľký slovenský dvojkríž z dreva.

Aký vrch je na obrázku?

pixabay

Rysy (2499 m) sú hraničným vrcholom medzi Slovenskom a Poľskom v hlavnom hrebeni Vysokých Tatier. Má tri vrcholy: vyhliadkový (hraničný) severozápadný, prostredný (hlavný) a juhovýchodný, najnižší. Rysy patria k najnavštevovanejším tatranským vrcholom

Aký vrch je na obrázku?

pixabay

Lomnický štít (2632 m) je jeden z najznámejších a najpopulárnejších štítov Vysokých Tatier. Zo štítovej trojhrannej pyramídy, ktorá vysoko prevyšuje okolie, vysiela tri hrebene. Od r. 1940 je prístupný lanovkou z Tatranskej Lomnice, čím sa stal najfrekventovanejším Tatranským vrcholom. Kedysi ho volali Dedom a Spišiaci ho považovali za najvyšší vrch Tatier.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )