Foto: Vyšnių sodas

Potom čo istú staršiu pani museli previezť do nemocnice, o jej zvieratká sa viac nemal kto starať.

Jej maznáčikovia tak uviazli v byte, kde im nemal kto robiť spoločnosť, ani ich nakŕmiť. Keď sa sem konečne podarilo dostať ľuďom z útulku Vyšnių sodas, bolo jasné, ktoré zvieratko potrebuje pomoc ako prvé. Bol to psík Pluto, ktorý bol v otrasnom stave. Vyhladovaný a vychudnutý tu čakal na záchranu, no skôr to pôsobilo tak, že už svoj boj vzdal. Aby toho nebolo málo, postihla ho kožná choroba.

Pluta previezli do útulku, kde sa oňho postarali. Čakala ho operácia, ktorá síce dopadla úspešne, no jeho boj stále nebol vyhratý. Postupne sa dával dokopy, no spočiatku odmietal jesť, nevládal vstať a špinil len po seba. trvalo dlhých šesť mesiacov, kým bol opäť schopný postaviť sa na vlastné labky. To však stále neznamenalo, že nabral dostatok odhodlania na to, aby vykročil medzi ostatné psy.

Strach ho zmáhal natoľko, že zamestnanci považovali za ohromný pokrok, keď sa odvážil vyjsť na vzduch. Bol tak vystrašený, že ho desila aj obyčajná tráva pod labkami. Počas troch mesiacov si v karanténe prežil absolútne peklo. Avšak vďaka trpezlivosti a láske zamestnancov útulku to zvládol a opäť vrtí chvostom. Dokonca sa dokáže socializovať s ostatnými psíkmi. A teraz čaká na svoj nový milujúci domov.

Takto vyzeral Pluto, keď prišiel do útulku

Vyšnių sodas

Veterinári ho očistili a nasledovala 5 hodín trvajúca operácia

Vyšnių sodas

Jeho stav bol nebezpečný, ako pre neho, tak aj pre ostatné zvieratká

Vyšnių sodas

Keď absolvoval karanténu, musel sa opäť učiť chodiť

Vyšnių sodas

Nakoniec však nabral guráž, aby vyšiel na vzduch

Vyšnių sodas

Prvé kroky boli ťažké, bál sa aj trávy pod labkami

Vyšnių sodas

Teraz je však Plutom opäť šťastný

Vyšnių sodas

A oboznamuje sa s okolím

Vyšnių sodas

Hrá sa s ostatnými psíkmi

Vyšnių sodas

A aj napriek tomu, že sa ešte nedal úplne dokopy…

Vyšnių sodas

…už čaká na svoj nový, milujúci domov

Vyšnių sodas

Ak chcete litovskému útulku Vyšnių sodas prispieť na Plutovu záchranu, môžete tak urobiť tu cez Pay Pal. Alebo priamo na ich účet. Veríme, že Plutovi sa čoskoro podarí úplne zotaviť a nájde svoju milujúcu rodinku.

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)