inspiremykids.com

Matej Mensatoris / / Planéta Zem
Mali ste niekedy v detstve skvelý podnikateľský zámer, o ktorom ste boli presvedčení, že by bol úspešný? Ak áno, tak ste boli na tom presne tak,...

Mali ste niekedy v detstve skvelý podnikateľský zámer, o ktorom ste boli presvedčení, že by bol úspešný? Ak áno, tak ste boli na tom presne tak, ako 11-ročná Mikaila Ulmerová. Tá vďaka svojmu odhodlaniu a skvelému rodinnému receptu uzatvorila kontrakt s prémiovým americkým obchodným reťazcom a plní si tak svoj detský podnikateľský sen. A okrem toho, pomáha aj životnému prostrediu a najmä včelám, ktoré sa aj vďaka jej podpore dostali opäť do centra pozornosti.  

11-ročná Mikaila Ulmerová pochádza z Austinu v americkom štáte Texas. Ako malá nemala rada včely, keďže ako 4-ročnú ju niekoľké poštípali. Potom však mala v škole vypracovať projekt o včelách a ten úplne pretočil jej pohľad na tento nesmierne užitočný hmyz. Keď zistila, že populácie včiel v jej okolí sú ohrozené, povedala si, že s tým niečo urobí. Rozhodla sa, že bude vyrábať a predávať jej vlastnú limonádu, v ktorej ako sladidlo bude používať práve med od lokálnych včiel.

gannett-cdn.com
gannett-cdn.com

Požičala si recept jej starej mamy na limonádu z ľanových semienok a namiesto cukru začala používať med. Túto limonádu potom predávala v miestnej pizzerii.

Neskôr sa Mikaila aj spolu so svojim otcom zapojili do súťaže spoločnosti ABC, kde v relácii Shark Tank prezentovala svoj podnikateľský plán. Ten mal úspech a vyhrala sumu 60 000 dolárov (52 701 eur), aby mohla naplno rozbehnúť svoje podnikanie.

media1.s-nbcnews.com
media1.s-nbcnews.com

Krátko na to Mikailu oslovil americký potravinársky reťazec Whole Foods, ktorý prejavil záujem o jej BeeSweet limonádu. Tú si teraz môžu kúpiť zákazníci Whole Foodsu v 55 predajniach v Texase,  Arkansase, Oklahome a Louisiane. Aj keď výška kontraktu nie je známa, predpokladaná suma je vyše jedného milióna dolárov.

crooksandliars.com
crooksandliars.com

Jej podnikanie má však aj dobročinný rozmer, časť zo zarobených peňazí chce investovať do ochrany včiel, najmä pred poľnohospodárskou činnosťou, kde veľké používanie pesticídov ohrozuje tisícky včelích rodín.

inspiremykids.com
inspiremykids.com

Napriek tomu, že má Mikaila iba 11 rokov, podaril sa jej uskutočniť tak veľký obchodný kontrakt, o ktorom väčšina ľudí môže len snívať. To všetko však nemá veľký vplyv na jej detstvo. Podľa jej matky je to stále úplne normálne dievča, rada sa korčuľuje a hrá s kamarátkami.

0
Komentovať (0)