Foto: New Line Cinema

Stredozem dostane nový príbeh.

A fanúšikovia legendárneho fanatasy spisovateľa idú puknúť od radosti. Syn tohto spisovateľského velikána, Christopher Tolkien, niekoľko rokov s veľkou opatrnosťou editoval jeho texty a kniha s názvom The Fall of Gondolin sa dostane do kníhkupectiev už tento rok. Je otázne, kedy to bude aj u nás, no ostáva nám dúfať, že preklad nebude trvať dlho.

Ak ste veľmi nedočkaví, môžete si zadovážiť anglickú verziu. O tom, že kniha bude hit, niet pochýb. Tolkien je jednou z najlepšie zarábajúcich mŕtvych celebrít a nové dobrodružstvo z mimoriadne populárneho sveta mu určite z popularity neuberie. Príbeh bude zasadený ďaleko pred udalosti Pána Prsteňov a bude sledovať bitku medzi Tuorom a Morgothovou armádou, a tiež opíše založenie Elfského mesta.

via GIPHY

Kniha značne poodhalí históriu Tolkienovho sveta a je úplne jasné, že sa máme na čo tešiť. V knihe sa vraj mala odohrať najväčšia bitka mimo Pán Prsteňov. Čas si zatiaľ môžete skrátiť čítaním predošlých kníh, alebo pozeraním predĺžených verzií Pána Prsteňov a Hobita. Tolkienov syn Christopher má v súčasnosti 93 a fanúšikovia Stredozeme už ďalšie dielo popravde ani nečakali. Avšak sny sa plnia a The Fall of Gondolin sa na pulotch objaví už 30. augusta 2018.

Pozri aj: 6 najlepších filmov + BONUS, ktorým stačil iba jediný herec na to, aby sa stali výbornými kúskami vo svete kinematografie (V KOCKE)

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)