SONY DSC

Cibuľa. Vec, ktorá by v domácnosti nemala nikdy chýbať. Niekto ju rád má, niekto nie, ale je jasné, že je to určite jeden z...

Cibuľa. Vec, ktorá by v domácnosti nemala nikdy chýbať. Niekto ju rád má, niekto nie, ale je jasné, že je to určite jeden z mnohých prírodných zázrakov. Pre niekoho to možno nebude žiadnou novinkou, ale vedeli ste, že je celkom veľkou chybou vyhadzovať šupky z cibule? Nie je napokon odpad ako odpad. Ak ste doposiaľ netušili nič o úžasných využitiach týchto šupiek, ktorých je skutočne neúrekom, čítajte ďalej a dozviete sa viac.

cibulove supky
feastsforallseasons.com

Cibuľové šupky za svoje účinky vďačia hlavne éterickým olejom. Tie sa síce nenachádzajú len v šupke, ale práve  tam ich nájdeme najviac, preto by ste si skutočne mali rozmyslieť, či ich vyhodíte aj najbližšie. Navyše obsahujú mnoho potrebných a zdraviu prospešných kyselín, a to napríklad kyselinu jablčnú, jantárovú či citrónovú.

cibulove supky8
homeremedyshop.com

Ak vám kašeľ stihol prejsť na zápal priedušiek, vývar si dokáže poradiť a zmierniť aj ten. Prečistí dýchacie cesty, zmierni bolestivý kašeľ a premení ho na zdravšie vykašlievanie. Za pokus určite stojí aj obklad. Stačí vylúhovať cibuľové šupky a obkladať hrudník. Popri tom môžete pokojne pochlipkávať cibuľový čaj či sirup a… Nuž, je možné, že s vami polovička nebude chcieť ani spať.

cibulove supky3
cloudfront.net

Čo sa týka vlasov, dajú sa šupky využiť aj ináč. Ako prírodné farbivo na vlasy, ktoré vašim vlasom naozaj ulahodí. Podčiarkne prirodzenú farbu a k tomu pridá rôzne odtiene hnedej, niekedy až červenej.