Lucia Mužlová / / News
Prakticky ktokoľvek, kto cestuje v lietadle, by radšej mal mať svoje vlastné samostatné sedadlo s trochu viac priestoru, aby si mohol vystrieť  nohy. Našťastie...

Prakticky ktokoľvek, kto cestuje v lietadle, by radšej mal mať svoje vlastné samostatné sedadlo s trochu viac priestoru, aby si mohol vystrieť  nohy. Našťastie pre nás všetkých návrhári a dizajnéri lietadiel v súčasnej dobe pracujú na vytvorení oveľa pohodlnejších podmienok pre všetkých cestujúcich a najmä pre tie lety, ktoré sú diaľkové.  Pozrite sa na tie najlepšie inovácie, ktoré môžete už čoskoro vidieť aj pri vašom najbližšom lete. Niektoré z nich sú geniálne.

Osobný zábavný systém

lietadla
formation design group

Vytvorenie hlásenia cez stránku, akou je Facebook, je v súčasnej dobe vrchol technologického pokroku pre väčšinu leteckých spoločností. Niektoré z nich však zavádzajú tzv. zábavné centrá, ktoré budú zabudované v lietadlách. Prostredníctvom siete LAN dokonca budete môcť pripojiť svoje vlastné zariadenia.

In-flight pomocný systém

lietadla2
courtesy thailsgroup

Holandská spoločnosť AirFi vybavuje low-cost letecké spoločnosti špeciálnym bezdrôtovým systémom, ktorý nahrá informácie o cestujúcich priamo do prístroja. To vám ponúka možnosť čítať časopisy počas letu, vyberať si filmy na pozeranie, objednať si jedlo a urobiť si nejaké nákupy.

Virtuálna realita namiesto internetu

lietadla3
courtesy airfi

Mnoho cestujúcich využíva Netflix alebo Amazon, aby sa počas letu zabavili. Letecké spoločnosti súperia o to, kto poskytne pasažierom lepšiu zábavu ako „len“ toto, no možnosti nie sú až také dostupné. Transavia, nízkorozpočtové aerolínie prevádzkujúce Air France / KLM a austrálska spoločnosť Qantas v súčasnosti testujú technológie virtuálnej reality ako spôsob, ako zabezpečiť alternatívnu zábavu pre svojich pasažierov.

Super pohodlné sedačky s VR technológiou

lietadla4
courtesy qantas

Využívať všetky inovácie, ktoré aerolínie plánujú ponúknuť, bude oveľa jednoduchšie, keď  budeme sedieť v príjemnom pohodlnom sedadle. Snáď najvyhľadávanejšia vec by sa čoskoro mala stať realitou. Qantas plánuje zaviesť sadu VR okuliarov, ktoré vám umožnia relaxovať ľahšie. Toto všetko je k dispozícii už pri niektorých prvotriednych letoch.

Kino sedadlá

lietadla5
courtesy of factory design

Talianska firma Aviointeriors navrhuje špeciálne sedačky, ktoré zložíte, keď v nich nikto nesedí a fungujú na princípe sedačiek v kine. Pre tých, ktorí cestujú v ekonomickej triede, bude pohyb po kabíne oveľa jednoduchší. Ak počas vášho letu budete sledovať film, pravdepodobne budete mať pocit, že ste v kine a nie v lietadle.

Samostatné spacie kabíny

lietadla6
courtesy of factory design

Novinkou, navrhnutou firmou Factory design, je „Air Lair,“ čo je čerešničkou na torte, pokiaľ ide o leteckú technológiu. Letecké spoločnosti plánujú do lietadiel zaviesť tzv. spacie kabíny, alebo cacoons, kde cestujúci prvou triedou budú môcť spať a relaxovať. Tieto futuristické kabíny sú vybavené individuálnym zvukovým a svetelným systémom a dokonca aj regulátorom teploty. Špeciálne sedadlá sú navrhnuté tak, aby bol interiér lepšie využitý, no vyžadujú značnú investíciu, preto nad týmto riešením v súčasnej dobe uvažuje len málo spoločností.

Nemalo by to trvať dlho a mnohé z týchto vynikajúcich inovácií budú k dispozícii všetkým cestujúcim. Dúfajme, že nám pomôžu zabudnúť na jet lag.

zdroj: interez.sk (Lucia M.), brightside.me

0
Komentovať (0)