Tiež ste už mali niekedy taký ten smutný pocit, že sa na tom našom Slovensku nič prevratné nedeje? Existuje kopec ľudí s úžasným množstvom skvelých...

Tiež ste už mali niekedy taký ten smutný pocit, že sa na tom našom Slovensku nič prevratné nedeje? Existuje kopec ľudí s úžasným množstvom skvelých nápadov, ktorí sa nebáli a rozhodli sa dokázať, že vždy sa oplatí ísť si za svojimi snami. Prinášame vám náš nový seriál, kde sa budeme venovať zaujímavým, úspešným a hlavne slovenským nápadom.

Mnohé, možno aj všetky z nich už poznáte, ale sme si istí, že sa stále medzi nami nájdu aj takí, pre ktorých to bude niečo nové. V prvej časti predstavujeme Jablčnô, KOMPOT, POKO LOKO a FakeFolk.

JABLČNÔ

„Pôvodom zo Španielska, známy z Anglicka, na francúzsky spôsob a prvý už aj na Slovensku. Sajder či cider, nie je pivo ani radler. Je perlivý, je jablkový a je to alkoholický mušt. Vlastnoručne vyrábaný štyrmi kamarátmi, poctivou receptúrou zo slovenských jabĺk až k umeniu jeho skutočnej chuti. A to preto ten náš, aj Váš, z lásky k jablkám voláme… Jablčnô.“ Takto sa na stránke predstavili šumní, švihácki a šikovní chalani zo Slovenska, ktorí sa rozhodli priniesť ku nám slovenskú verziu celosvetovo populárneho nápoja. Čo viac dodať? To je prvý slovenský sajder (áno, sajder) s ľubozvučným menom „Jablčnô“, ktorý určite ulahodí vašim chuťovým pohárikom. Dokonca v ich ponuke nájdete aj… Nie nealko, ale niealko. Ak by ste sa o nich chceli dozvedieť viac, navštívte ich stránku, na ktorej sa okrem iného môžete dostať na ich blog, kde sa dočítate o správnom skloňovali slova „sajder“ či o tom, kde ich môžete okoštovať. Nájdete ich samozrejme aj na facebooku. A… Verili by ste, že takýto nápad môže vzniknúť na stretávke z gymnázia?

KOMPOT

Tiež vás nebaví turistika po obchodných centrách? Človek si chce ísť kúpiť nejaké pekné tričko, ktoré na druhý deň nebudú mať všetci v okrese, ktorým môžete dokonca niečo vyjadriť a ktoré sa navyše po prvom praní nepokrúti spodkom smerom do Kyjeva a vrchom do Brátisky a musí obehať… Hm, nič nemusí. Stačí kliknúť na Kompot.sk a hľadať. Tričká, ktoré majú na svedomí rôzni známi, menej známi a aj takmer neznámi Slováci. Nájdete tu vzory ľudové, jednoduché a milé, … Môžete mať na sebe pokojne aj Zemplínsku šíravu, gramatickú prešmyčku či „obal“ obľúbenej Winnetuovky. Na stránke ale nenájdete len tričká. Blížia sa Vianoce, potešte sa takýmito originálnymi vecami. Niektorými nápadmi rozhodne potešíte aj svoju milovanú. (Jedine, že by ste ju nepotešili.)

Zdroj: KOMPOT

POKO LOKO

Ktorá dáma by sa nechcela páčiť? V prvom rade samozrejme sama sebe. Či už ostatným… V týchto originálnych „celonožkách“, ako si mladá slovenská textilná značka nazvala ručne potláčané pančuchy, sa budete cítiť úplne úžasne. Vzory minimalistické, zvieracie, veselé, … Nie je o ne núdza, určite si vyberiete. A možno nie jedny, ale hneď niekoľko. Máte radi Marínu od Andreja Sládkoviča? Mnohí si na ňu zaiste spomeniete, pretože dokonca aj Marínu nájdete na týchto pančuškách. Takže prečo nepotešiť svoje nežné nôžky nežnými pančuškami? A navyše: „Pančuchy POKO LOKO sú vyrábané s radosťou, nadšením a len z kvalitných materiálov – Vaše nohy budú absolútne nadšené!*

*výrobca nenesie zodpovednosť za prehnané nadšenie Vašich nôh, mimovoľné tancovanie a poskakovanie preto nemôže byť predmetom reklamácie.“ Viac celonožiek nájdete na ich milej stránke.

Zdroj: POKOLOKO

FAKEFOLK

Čo asi tak môže vzniknúť pri originálnych myšlienkach spojených so šikovnými rukami? FakeFolk. Módna značka, ktorá citlivo kombinuje tradičné ľudové výšivky so súčasnou módou. Ak ste FakeFolk doposiaľ nepoznali, skúste si to najskôr predstaviť. Pozdáva sa vám predstava? Nuž, ak vám ale fantázia síce pracuje na plné obrátky a ku predstave sa stále akosi neviete dopracovať, spravte si čaj, pohodlne sa usaďte, navštívte FakeFolk na facebooku a pokochajte sa troška. Každý kúsok je jedinečný a zaváňa štipkou histórie, keďže dnes  na šumnú devu odetú v kroji asi len tak nenarazíte. Či na svadbu, či do mesta, či na rande. Hodia sa na akúkoľvek príležitosť. Akurát tak do telocvične asi veľmi nie, ale to už je na vás…

Zdroj: FakeFolk

Ste súčasťou nejakého projektu, alebo by ste nejaký chceli podporiť? Neváhajte, napíšte nám a podeľte sa s čímkoľvek, o čom si myslíte, že by nemalo zostať nepovšimnuté.