Reprofoto: Dumb and dumber

Všetci poznáme herca, ktorý hrá v každom filme podobnú úlohu.

Napríklad takí komici. Keď vidíte 20 komédií, v ktorých hrá ten istý herec a zrazu ho vidíte v dráme, akosi vám to celé nepasuje a čakáte, kedy začne šaškovať. Čo sa však dá robiť, je to ich voľba a špecializácia. Podobne ako chirurg či futbalista, aj oni si zvolili svoje povolanie. Nestačí, ak je človek len hercom. Ak chce byť vo svojom povolaní naozaj dobrý, musí nájsť žáner, ktorý ho osloví najviac. Aj preto máme neraz pocit, že aj keď pozeráme veľa rôznych filmov, práve vďaka hercovi sa na seba v mnohom podobajú.

Vince Vaughn

Tohto herca poznáme najmä z komédií ako človeka, ktorý ešte nevie, čo vlastne od života chce, nie je príliš čistotný a usporiadaný, a je tak trošku podivín, jeho zmysel pre humor však stojí za to. Objavil sa napríklad vo filmoch Susedská hliadka, Problémy v raji či Stážisti. Aby sa nepovedalo, zahral si aj vážnejšie úlohy, napríklad vo filme Niet úniku a Jurský park z roku 1997.

Adam Sandler

Príspevok, ktorý zdieľa @adamsandler,

Adam si vo svete komédií vybudoval meno, na ktoré sa len tak nezabúda. Zahral si síce aj v niekoľkých drámach a romantických filmoch, ako napríklad 50x a stále po prvý raz, sústreďuje sa však najmä na úlohy, ktoré majú diváka pobaviť. Zahral si napríklad v Pánovi Deedsovi, vo filme Skús ma rozosmiať či v diele Dospeláci. Dokážete si ho predstaviť v inej ako komickej úlohe? Napríklad v takom Terminátorovi?

Helena Bonham Carter

Výrazné líčenie, kučeravá hriva a tak trochu šialený pohľad v očiach. Takto ju poznáme takmer vo všetkých filmoch, v ktorých Helena hrala, neraz sa líšila len v bláznivosti kostýmu, ktorý mala práve na sebe. Medzi jej najslávnejšie úlohy patrí napríklad rola v Harrym Potterovi, zahrala si však aj po boku Johnnyho Depa vo filme od Tima Burtona či v Alici v krajine zázrakov za zrkadlom.

Jason Bateman

Bateman sa takmer v každom filme objaví ako nadmerne zodpovedný muž, ktorý sa tak veľmi snaží, aby bolo všetko tak ako má a aby všetko klapalo, svet mu však kladie pod nohy príliš zákerné prekážky. Možno k tomu prispieva aj vzhľad obyčajného človeka, ktorý chce jednoducho ísť do práce vrátiť sa domov, dať si pivo a popri tom byť trochu úspešný a obľúbený u susedov. Vidieť ho môžete vo filmoch ako Udri a zdrhni!, Šéfovia na zabitie 2 či Centrálna inteligencia.

Jennifer Aniston

Väčšina z nás ju pozná ako Rachel zo sitkomu Priatelia, trochu nešikovnú, ale za to krásnu ženu, ktorá sa takmer vždy zamiluje do toho nesprávneho muža. Ak ste ešte nevideli komédiu My sme Millerovci, je načase to napraviť. Okrem toho ste ju mohli vidieť vo filmoch Deň matiek, Lov na exmanželku či To dievča musíš milovať. Úplne inú rolu však zvládla vo filme Železný obor.

Arnold Schwarzenegger

Arnolda poznáme z filmov ako človeka, ktorý sa nebojí postaviť nepriateľovi zoči voči a obetovať sa pre ľudí, ktorých má rád. Príznačné sú pre neho najmä akčné úlohy, v ktorých po ňom ostáva hotová spúšť, on však z dejiska odchádza väčšinou s pokojnou tvárou. Stačí, ak spomenieme filmy ako sú Terminátor či Expandables 3.

Bruce Willis

Pri tomto mene sa nám vybaví väčšinou holohlavý svalovec, ktorý sa vždy dostane do problémov, situáciu však napokon dobrovoľne nasilu vyrieši. Črty a schopnosti jeho postáv sa však viac blížia k fikcii než k realite. Diváci mu to ale očividne aj po rokoch radi odpustia, lebo vo filmovom priemysle si vybudoval skalnú základňu fanúšikov. Poznáte ho napríklad z filmov Prianie smrti, Nebezpečný náklad alebo Na vlastnú päsť.

Michelle Rodriguez

Táto herečka sa nebojí tvrdých úloh a objavuje sa vo filmoch ako nebojácna žena, ktorá sa nebojí rozdať zopár úderov a ani zbrane jej nie sú cudzie. Blysla sa v dielach ako Rýchlo a zbesilo 8, Resident Evil 5: Odveta, či Svetová invázia. V komédii si ju hádam ani nedokážeme predstaviť.

Catherine Heigl

Catherine je pravým opakom Rodriguezovej a často sa objavuje v úlohách žien, ktoré by chceli byť stredobodom pozornosti, neraz je však veľmi chaotická a podobne ako Jenifer Aniston, často sa zaľúbi do pána nesprávneho. Vidieť ste ju mohli napríklad vo komédiách a romantických filmoch ako Chceš ma, chcem ťa, 27 šiat alebo Jackie a Ryan.

Samuel L. Jackson

Z filmov ho poznáme ako muža, ktorý nemá veľa trpezlivosti, väčšinou je holohlavý alebo má klobúk a nezaujíma ho nikto a nič. Videli ste niekedy film, kde by sa Samuel L. Jackson o niekoho alebo o niečo výraznejšie zaujímal? Okrem toho, ak si chcete pozrieť filmy, kde hrá hlavnú úlohu, pripravte sa na poriadnu dávku kreatívnych nadávok. Nenadáva možno v Domove pre neobyčajné deti slečny Peregrínovej, aj tam však hrá záporáka.

Zooey Deschanel

Modrooká Zooey sa objavuje najmä v úlohách, kde hrá priateľské, avšak zvláštne dievča, ktoré má takmer každý rád. Ak máte radi jej zmysel pre humor, iste sa pobavíte na filmoch ako 500 dní so Summer, Lemra lemravá alebo Princ a pruďas.

Jim Carrey

Kto by nepoznal bláznivého Jima, ktorý je schopný hádam akejkoľvek grimasy a rozosmieva svojím podivínstvom ľudí za každých okolností. Jednou z výnimiek je film Večný úsvit nepoškvrnenej mysle, ináč si ho však len ťažko dokážeme predstaviť vo vážnej úlohe. Preslávil sa ako hlavná postava v dielach Yes Man, Pán Popper a jeho tučniaky, Bruce, Všemohúci ale vidieť ste ho mohli aj v zelenej Maske.

Zach Galifianakis

Na úlohy, aké hrá tento herec, sa človek musí narodiť. Nie každý dokáže tak dôveryhodne zahrať arogantného idiota a bradatého čudáka. Nezabudnuteľný bol napríklad vo filmoch zo série Vo štvorici po opici, alebo ako Blbec na večeru.

Vin Diesel

Ďalší holohlavý lámač sŕdc, ktorého si takmer ani nedokážeme predstaviť v inom, než v akčnom filme. Objavil sa síce aj v komédiách, ale poznáme ho najmä ako chlapa, ktorý sa nebojí rozdať zopár tvrdých rán. Príde, urobí poriadok a odchádza ako neporaziteľný hrdina. Okrem toho, vo filmoch Rýchlo a zbesilo či xXx sa zdá, že ho nedokáže zastaviť takmer nič.

Michael Cera

Očarujúci, nevinný chlapec so zvláštnym zmyslom pre humor. Presne tak z komédií a romantických filmov poznáme Michaela Ceru. V podstate je to mužská verzia toho, čo hráva spomínaná Zooey Deschanel. Poznáte ho z filmov Ako sa stať zlatokopom, Juno alebo Nick a Norah.

Jason Statham

Ďalší nepriestrelný muž, ktorý je vždy pripravený zachrániť svet v nepokrčenom obleku. Zo všetkého vyviazne len s nepatrnými poraneniami a zlu dá poriadne na frak. Na rozdiel od Vin Diesel-a častejšie vystavuje pred kamerami svoje svaly. Preslávili ho snímky ako Nezastaviteľný, Pomstiteľ, Rýchlo a zbesilo 8, ale aj Mechanik zabijak.

Ktorý z hercov patrí k vašim obľúbeným?

Pozri aj: Stiesnenie, klaustrofóbia či únos. Toto je 10 najlepších filmov, ktoré sa celé odohrávajú v iba v jednej jedinej miestnosti

thecinemaholic
Príbehy
0
Komentovať (0)