foto: 10 Cloverfield Lane

Ľuboš Belko / / Film
Jedna miestnosť, jedno okno, jedny dvere, no žiadna cesta von.

To je väčšinou celý obsah béčkových thrillerov zasadených do jedinej miestnosti, z ktorej hlavná postava nemá možnosť uniknúť. Avšak na máme aj filmy, ktoré sa tiež pohrávajú s myšlienkou štyroch stien a zároveň sú skutočne dobré. Dnes sme si pre vás prichystali zoznam tých najlepších z nich, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Nebudeme vás teda dlhšie naťahovať a prejdeme rovno k veci. Prichystajte si popcorn, ovládač a kopu voľného času.

Carnage

ČSFD: 73%
IMDB: 7,2/10

Tento film je adaptáciou divadelnej hry. Nemôžeme však povedať, že by filmová verzia tohto príbehu bola o čosi horšia ako jej živý predchodca. Film režíroval Roman Polanski, ktorý opäť preukázal svoj nefalšovaný talent a skutočný filmársky um.

Buried

ČSFD: 71%
IMDB: 7/10

Mytsriózny thriller v hlavnej úlohe s Ryanom Reynoldsom, ktorého už dnes pozná celý svet ako Deadpoola, sa dočkal svojej premiéry v roku 2010. Odvtedy však jeho popularita stále stúpa, keďže ide o skutočne unikátny snímok s perfektným obsadením, v ktorom sa hlavný hrdina ocitá pochovaný zaživa v truhle.

Red Eye

ČSFD: 65%
IMDB: 6,5/10

Pri bežnom lete je mladá žena unesená. Pod hrozbou vraždy jej otca je nútená k rozhodnutiu, ktoré by negatívne ovplyvnilo veľké udalosti.  Film v hlavnej úlohe s Rachel McAdams a Cillianom Murphym je určite nutné vidieť aj napriek nižšiemu hodnoteniu.

12 Angry Men

ČSFD: 91%
IMDB: 8,9/10

Dvanásť rozhnevaných mužov je film z roku 1957 a dodnes je považovaný za najväčšiu klasiku. Využíva sa ako príklad na filmových školách toho, ako by mali vyzerať dynamické dialógy. Obsah filmu sa točí okolo muža, ktorý sa snaží presvedčiť súdnu porotu, aby neurobili nesprávne rozhodnutie.

The Mist

ČSFD: 74%
IMDB: 7,2/10

Hmla je adaptáciou jednej z najúspešnejích Kingových poviedok. Jej filmová adaptácia sa zaslúžene dostala už do niekoľkých našich zoznamov najlepších filmov. Za jeho vznikom stojí Frank Darabont, ktorý má na svedomí aj filmy ako Vykúpenie z väznice Shawshank alebo Zelená míľa. Film sa rozhodol nakrútiť potom, čo sa ho Kingovi fanúšikovia dožadovali.

Saw

ČSFD: 75%
IMDB: 7,7/10

Film SAW alebo ako je ľudovo známy medzi Slovákmi a Čechmi, Sawko, snáď nie je nutné ani opisovať. Hneď po jeho vzniku sa z neho stal ohromný kult, za ktorým nasledovalo hneď niekoľko ďalších častí. Pokiaľ ste film ešte nevideli, nechajte sa prekvapiť jeho nevídanou a hrozivou zápletkou. Rozhodne nebudete ľutovať.

Misery

ČSFD: 83%
IMDB: 7,8/10

Ďalšia Kingova adaptácia, tentokrát románu, sa dočkala obrovského úspechu. Napätý a strašidelný thriller o spisovateľovi a jeho fanatickej únoskyni sa vám vryje pod kožu. Samozrejme je však nutné podotknúť, že jeho obsah je veľmi delikátny a preto ho neodporúčame sledovať divákom so slabšími povahami.

1408

ČSFD: 67%
IMDB: 6,8/10

V tomto filme sa objaví John Cusack ako spisovateľ horových poviedok. Ubytuje sa v izbe 1408 v hoteli Delfín. Izba má veľmi neslávnu povesť, keďže sa v nej odohralo 30 takzvaných prirodzených úmrtí a 12 samovrážd. Hlavný hrdina je však skeptik, no to ešte netuší, aký teror začne po jeho nerozvážnom rozhodnutí.

The Hateful Eight

ČSFD: 81%
IMDB: 7,8/10

Osem hrozných je ôsmy film Quentina Tarantina, ktorý je podobne ako Divoký Django, zasadený do čias divokého západu. Dej filmu sa odohráva v štáte Wyoming počas jednej krutej zimnej noci. Lovec odmien sa rozhodne ubytovať v opustenej chatke. Tá však nie je celkom opustená a jeho úlohou je v ich prítomnosti prečkať celú noc. Počas nej však musí dôsledne dbať na to, aby nikto neoslobodil jeho šialenú zajatkyňu, ktorú vezie na popravu.

10 Cloverfield Lane

ČSFD: 70%
IMDB: 7,2/10

Po tom čo mladá žena utrpí ťažkú autonehodu, dvaja muži ju ukryjú na tajnom mieste bez okien a bez možnosti odísť. V hlavnej úlohe sa tu objavuje John Goodman a tvrdí, že vonku sa odohral veľký chemický útok. Kde je však ukrytá pravda mladá žena netuší a tu nastáva napäté a stiesnené dobrodružstvo.

Pozri aj: Čo keď bublina praskne? Toto by sa stalo, keby padla hodnota Bitcoinu na nulu

0
Komentovať (0)