Lucia Mužlová / / Kultúra
Je jedna vec, ktorú žena môže zažiť a muž nikdy nebude môcť. Pôrod. Niektoré ženy ho vnímajú ako bolestivý a traumatizujúci zážitok, iné, naopak, ako krásny...

Je jedna vec, ktorú žena môže zažiť a muž nikdy nebude môcť. Pôrod. Niektoré ženy ho vnímajú ako bolestivý a traumatizujúci zážitok, iné, naopak, ako krásny moment svojho života. Každopádne je to obrovský dar priniesť na svet úplne nový život, nového človiečika. V niektorých krajinách sveta, najmä v tých chudobnejších, je častým javom, že dieťa neprežije ešte počas tehotenstva, alebo po pôrode. Môže za to zlá hygiena, množstvo chorôb, jednoducho nedostačujúce zdravotníctvo a starostlivosť. Je to veľmi smutné, ale žiaľ je to realita, ktorej musíme čeliť.

Unborn Artists, alebo teda „nenarodení umelci“, je charitatívna organizácia so sídlom v Belgicku. Vznikla práve na základe problému s úmrtnosťou novorodencov v krajinách tretieho sveta. Ako znie ich motto? „Ak chcete pomôcť získať peniaze, nechajte naše nenarodené deti, aby pomohli tým nenarodeným v Afrike“.

unborn2
duvalguillaume.com
unborn
littlethings.com

Tento projekt sa zameriava na matky a ich nenarodené deti a spája toto krásne obdobie s umením. Matky ako dobrovoľníčky majú na bruško pripevnený štetec a podľa toho, ako sa ich bábätko vo vnútri hýbe, sú vytvorené unikátne umelecké diela. Tieto diela sú následne vydražené verejnosťou a takto získané peniaze idú na pomoc znížiť úmrtnosť novorodencov a ešte nenarodených detí v krajinách ako napr. Togo.

Pozrite si budúcich umelcov v akcii. Je to dojímavé a zároveň je to krásny spôsob, ako pomôcť aj tým, ktorí našu pomoc potrebujú oveľa viac, než si myslíte a než sme ochotní pripustiť.

[youtube f3VihjnUeDU 720 410]Komentovať (0)