koso / / Veda
Podľa nosa poznáš kosa, alebo skôr klamára? Koľkokrát vám niekto klamal do očí a vy ste mu na to skočili? Ľudia klamú často, niekedy je...

Podľa nosa poznáš kosa, alebo skôr klamára? Koľkokrát vám niekto klamal do očí a vy ste mu na to skočili? Ľudia klamú často, niekedy je to maličkosť, no inokedy to je cielené, či už sa jedná o peniaze, citlivé témy alebo čokoľvek iné. Po zistení, že vás niekto oklamal, radi určite nebudete. Viete ako podľa držania tela zistíte, či vás niekto klame? Nie je to veľmi ťažké, stačí si na človeku odsledovať týchto pár vecí a budete v tom mať jasno!

Často sa v konverzácii stane, že človek, s ktorým sa rozprávate, použije sarkazmus alebo malú lož. Tieto dve veci idú ruka v ruke v opisovaní príbehov. Sú to akési malé klamstvá, ktoré prikrášľujú dej, no nie často sú pochopené a mnoho ľudí má problém ich rozoznať či im porozumieť. Práve ľudia s neurodegeneratívnymi chorobami, ako sú Alzhaimer alebo Parkinson, majú problém tieto veci rozlíšiť a pochopiť ich. Podľa štatistík mávajú väčší problém identifikovať sarkazmus najmä muži, no skôr naň dokážu zareagovať a naviazať.

wikihow.com
wikihow.com

Ak niekto klame, celé jeho telo odpovedá na fakt, že niečo nie je v poriadku s tým, čo hovorí. Mozog klamajúceho myslí na dej, ktorý sa naozaj stal, a zároveň myslí na kompletne inú informáciu, takže vlastne keď klame, mätie sám seba a celé jeho telo „protestuje“.

Ak sa človek usmieva, využíva takmer všetky svaly na tvári vrátane tých okolo očí, no ak klame a snaží sa byť zdvorilý, jeho úsmev bude silený. Takýto úsmev rozoznáte jednoducho – dotyčná osoba nepoužije všetky svaly na tvári, ale iba tie v oblasti úst. Môžete si pozrieť porovnanie úprimného úsmevu a klamlivého úsmevu. Na obrázku A vidíte úprimný úsmev, kde človek zapája všetky svaly na tvári, kdežto na obrázku B človek zapája len svaly v oblasti úst.

Lie Spotting
Lie Spotting

Jeden z najdôležitejších znakov toho, že vám niekto klame, je fakt, že si nedokáže udržať očný kontakt. Väčšinou ak nemáte problém pozerať inému počas rozhovoru do očí a zrazu ten druhý sa obzerá všade naokolo, len nie na vás, je jasné, že sa pred vami snaží niečo schovať. Väčšinou nervozitu. Ale pozor na profíkov, ktorí naozaj nemajú problém vám zaklamať a neodkloniť zrak.

bigthink.com
bigthink.com

Poznáte rozprávku o Pinocchiovi? Bohužiaľ nie je možné, aby človeku, ktorý nehovorí pravdu, narástol nos, no môže sa vám stať veľkým pomocníkom. Ak si všimnete, že sa  veľmi často dotýka nosa, krku či úst, je to znak toho, že je nervózny.

wiki How
wiki How

Takisto dobrý znak klamstva je to, že osoba, ktorá nie je zvyknutá „ťukať“ po akomkoľvek povrchu, to zrazu robí a jej prsty sú v nepokoji.

Lifehack
Lifehack

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)