Máte radi dovolenku pod stanom? Táto novinka v oblasti stanovania vám zmení pohľad na tento stále viac a viac žiadaný trend.

Ak chcete zažiť dovolenku snov mimo populárnych stredísk, neznamená to hneď akúsi stratu komfortu. Stačí, keď sa pozriete na tieto autonómne stany, alebo teda konštrukcie off-grid, ktoré môžete postaviť takmer všade na svete a poskytnú vám luxus hodný 5-hviezdičkového hotela. Nezabudnite ani na článok o tom, v akých príbytkoch žijú ľudia po celom svete, ktorý vám namiesto ilúzií z filmov a časopisov ukazuje realitu. 

stany2
autonomoustent.com

Stany sú z dielne Harryho Gesnera (The Autonomous Tent) a sú poháňané slnečnou energiou a taktiež tu máte premyslený systém nakladania s odpadmi, ktorý minimalizuje negatívne vplyvy odpadov na životné prostredie.

stany1
autonomoustent.com

Stany sľubujú luxus a pohodlie, pričom si môžete vybrať z dvoch typov. Cocoon, ktorý má rozlohu cca 65 m² alebo Tipi, ktorý má rozlohu až cca 93 m². Oba stany majú kovové rámy, vyvýšenú drevenú podlahu, zahalené sú v špeciálnej high-tech tkanine, ktorá je odolná voči plesniam, hnilobe a škodcom. Stan nevyžaduje žiadne základy a je navrhnutý tak, aby odolal vetru o sile 145 kilometrov za hodinu a v prípade sneženia zvládne záťaž až 13 kilogramov.

stany3
autonomoustent.com
stany4
autonomoustent.com
stany5
autonomoustent.com
stany6
autonomoustent.com

Ak chcete maximalizovať priestor, kompaktná konštrukcia má funkciu tzv. “open floor” s rastúcimi stropmi, a teda môže byť bývanie ešte pohodlnejšie. Solárne panely zabezpečujú elektrinu, tým pádom aj osvetlenie a funkčnosť čerpadiel, vodných filtrov a kompostového systému. Vďaka solárnemu ohrievaču sa môžete každý deň sprchovať teplou vodou. Filtračný systém bezpečne vráti použitú vodu zo sprchy naspäť do zeme, kde je ďalej využívaná na kompostovanie a toaletu.

stany7
autonomoustent.com

V tomto prípade však luxus naozaj nie je lacný. Za stan Cocoon si zaplatíte v priemere 88 000 €, zatiaľ čo za Tipi okolo 176 000 €. Naozaj to nie je low costové stanovanie, ale zážitok to musí byť skvelý. Všetky stany sú ručne vyrábané v USA a sú prispôsobiteľné podľa požiadaviek každého záujemcu.

stany8
autonomoustent.com
interez.sk (Lucia M.), inhabitat.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )