Foto: Sandra Hoyn

zuz / / Série
Bizarní. Tak môžeme charakterizovať manželstvo štyridsiatnika so silikónovou bábikou na sex. Nemá spoločníčka je Dirkovou životnou láskou a partnerkou, bez ktorej si nedokáže predstaviť svoj ďalší život.

Svadobný obrad Dirka a Jenny bol jednoduchý. Zosobášili sa vo svojom byte v najkrajších šatách a romantickú atmosféru navodzovala pieseň Such a Woman od Neila Younga. Dirk, ktorý obrad aj sám viedol, svojej vyvolenej daroval prívesok v tvare srdca. Nevesta sa však nečervenala. Jenny je totiž silikónová erotická bábika.

Sandra Hoyn

Bizarný vzťah zdokumentovala Sandra Hoyn, fotografka pôsobiaca v Nemecku. Pri príprave fotografií zistila, že Dirk svoju sex bábiku naozaj považuje za životnú partnerku.

Hoyn a Dirk sa zoznámili na internete, kde sa jej Dirk rýchlo zveril s detailami zo svojho súkromného života. Aj keď sa bál fotografov, médií a predsudkov, jeho túžba podeliť sa so šťastím, ktoré s Jenny prežíva, bola silnejšia. Pod podmienkou, že autorka neuverejní fotografie jeho tváre, jej dovolil, aby zdokumentovala všedný deň tejto zvláštnej dvojice. Dirk má okolo 40 rokov a pracuje z domu. Bábiku kúpe každú nedeľu a niekedy spolu sledujú futbal.

Sandra Hoyn

Predtým, než si Dirk kúpil Jenny, psychicky sa zrútil. Tvrdí, že práve bábika mu pomohla vyliečiť sa. O Jenny sa stará, rozpráva sa s ňou a je presvedčený, že mu aj skutočne odpovedá. Fotografickú sériu Hoyn nazvala Duša Jenny, lebo podľa Dirka ju aj naozaj má. Uvedomuje si, že je možno trúfalé tvrdiť, že bábika mu lásku opätuje. Niekedy má aj Dirk svoje pochybnosti. Je však presvedčený, že Jenny prišla z inej planéty, z miesta, kde je myseľ oddelená od hmotného tela a zmyslov.

„Jenny si rada oblieka pekné šaty, ale na značky si nepotrpí.“ Dirk každú nedeľu perie jej čipkované prádlo a parochne.

Sandra Hoyn

„Po sexe je ťažké Jenny čistiť zvnútra. Zo začiatku sme sa milovali často, tak ako je to v každom novom vzťahu. Teraz pre nás sex už nie je taký dôležitý.“

Sandra Hoyn

Dirk a Jenny pri práci za počítačom. Spolu píšu blog o ich spoločnom živote.

Sandra Hoyn

Tento zvláštny manželský pár funguje iba za zatvorenými dverami a zatiahnutými žalúziami. Ani exmanželka netuší, že Jenny existuje. Odkedy sa Dirk psychicky zrútil, váži si každú pokojnú chvíľku a s Jenny často oddychuje. I keď si fotografka najprv nedokázala úplne vytvoriť na Jenny názor, po čase naozaj uznala, že Dirkove city voči nej sú skutočné. Dokonca i ona stíšila hlas, keď bábiku uložil na popoludňajší spánok.

Odpočinok je podľa Dirka dôležitý.

Sandra Hoyn

„Momentálne nepotrebujem inú ženu. Inak by sa musela vyrovnať s tým, že milujem aj Jenny.“

Sandra Hoyn

„Bez svojej lásky si nedokážem predstaviť život. Samota ma v minulosti zničila.“

Sandra Hoyn

Každodenný poobedňajší odpočinok

Sandra Hoyn

Dvojica spolu svojským štýlom funguje už 4 roky. Dirk sníva o tom, že svoju lásku bude môcť raz zobrať aj na verejnosť. Túži si s ňou zatancovať, aj keď pri jej veľkosti je trochu náročné sa s bábikou pohybovať. Obáva sa o jej život, keď sám zostarne. Podľa jeho vlastných slov, Jenny má citlivú a zraniteľnú dušu, je krehká a bezbranná a on je jej ochrancom.

Každý si na fotky môže urobiť vlastný názor. Hlavným posolstvom fotosérie je však rozbiť predsudky o Dirkovom nekonvenčnom živote, veď nakoniec sa všetci potrebujeme cítiť milovaní.

Pozri aj: Borghildský projekt: Prvú gumenú pannu pre uspokojovanie sexuálnych potrieb vyrobili nacisti v roku 1941

featureshoot.com
0
Komentovať (0)