Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
The Butchers (2015) by The Butchers Galéria

Žáner: blues-rock
Mesto: Šamorín

Kapela vznikla začiatkom roku 2012 v Šamoríne. Začínala iba ako trio formácia hrajúca prevzaté bluesové pesničky. Prvý koncert odohrali v marci v miestnom pube. Na druhom koncerte už kapela vystupovala v úplne inej formácií, v ktorej aj ostala dlhší čas. Kapelu vtedy tvorili bratia, dvojičky Hushegyi András a János (Huši a Johnny) a Zoltan Petrakovič. Pre bratov to bola prvá väčšia skúsenosť hrať v spoločnej kapele, pred tým hrávali zvlášť, každý mal svoju vlastnú kapelu s úplne odlišným štýlom hudby. The Butchers začali písať vlastné pesničky a pomaly vznikal materiál na ich prvý album.

Koncom roku 2012 sa ku kapele pripojil basák Tomáš Bartha, a tak János mohol hrať na svojom pôvodnom nástroji, gitare. Skupina štyroch mladých ľudí rýchlim tempom dokončovala pesničky na debutový album. Nahrávať sa začalo vo februári 2013, a v júni už bol na svete ich prvé CD s názvom Train to freedom. V strede leta 2013 sa kapela rozhodla pre výmenu bubeníka. Novým členom sa stal Félix Mózes. Félix spolupracoval s kapelou do koncra. V roku 2014 sa novým bubeníkom kapely stal Ladislav Šebo.

Vo februári roku 2015 kapela začal nahrávať ich druhý album. Krátko po ukončení nahrávania  došlo k výmene bubeníka, Ladislav Šebo bol nahradení Šamorínskym bubeníkom Richardom Szilvássym. 13ho júla pod vlastnou značkou kapela vydala svoje druhé album s názvom The Butchers.

The Butchers

Kúpiť album
[youtube 9sTsz_1WHSM 720 410] [youtube A7gRxFDp3uA 720 410]

GalériaKomentovať (0)