Foto: pixabay.com/flickr.com (Joseph Thornton)

Tesla priniesla v reakcii na hurikán Irma zaujímavú aktualizáciu niektorých modelov áut.

Hurikán Irma je momentálne v USA témou skloňovanou vo všetkých možných pádoch. Mnohí ľudia sa vydali na útek pred týmto živlom v snahe zachrániť si životy. To si uvedomuje aj známa automobilka Tesla, ktorá pre svojich zákazníkov v modeloch S a X a to vo verziách 60 a 60D priniesla zaujímavú aktualizáciu. Keďže tieto modely majú dojazd na úrovni  približne 340 kilometrov, Tesla na diaľku v týchto autách zvýšila dojazd a to približne o 50 kilometrov. 

Cieľom tohto opatrenia je, aby sa ľudia utekajúci pred hurikánom dostali rýchlejšie do bezpečia. Zaujímavosťou je, že o zmene zákazníci informovaní neboli a automobilka túto informáciu zverejnila až po tom, ako majitelia automobilov Tesla ostali milo prekvapení z toho, že ich elektro-tátoše zo dňa na deň zlepšili svoj dojazd o desiatky kilometrov.

Foto: wikimedia.org(Greg Gjerdingen)

Dojazd v spomínaných modeloch je totiž obmedzený softvérovo a v prípade potreby je možné ho zvýšiť. Táto aktualizácia sa týka iba modelov nachádzajúcich sa na Floride, aj keď za príplatok v  rozmedzí od 4500 do 9000 dolárov (od 3700 eur do 7400 eur) ju v závislosti na modely môže získať každý.

Pozri aj: Konečne sme sa dočkali! Cenovo najdostupnejší elektromobil Tesla Model 3 je na svete

electrek.co
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy