Foto: Profimedia

Pár zo Spojených arabských emirátov by mali previezť do Mníchova kvôli ďalšej liečbe.

Dátum 21. december zrejme už navždy zostane čiernym dňom histórie Českej republiky. Terorista, ktorý na pôde Filozofickej fakulty zastrelil 13 ľudí, má na svedomí aj ďalšiu obeť, ktorá neskôr zomrela v nemocnici. Medzi ďalšími 25 ľuďmi, z ktorých mnohí boli vážne zranení, sa nachádza aj manželský pár z Emirátov. Žene dávali spočiatku nízke šance na prežitie, aktuálne to však vyzerá, že je mimo ohrozenia života.

Prevezú ich do Mníchova

Manželia boli v Prahe na dovolenke spolu so svojimi dvoma maloletými deťmi. Podľa informácií TV Markíza sa v čase, keď sa na fakulte odohrával masaker, vracali do hotela. Vtom útočník spustil paľbu z balkóna na Palachovom námestí.

Do ramena a kľúčnej kosti zasiahol muža, ktorý v okamihu padol na zem a kričal o pomoc. Jeho manželka okamžite schmatla deti, aby ich pred strelcom ochránila. Potom ako ich odviedla do bezpečia, rozbehla sa za manželom, aby mu pomohla.

Foto: TASR/ AP Photo -Denes Erdos

„Keď za ním utekala, strelec ju dvakrát zasiahol, pričom guľky prešli pečeňou, črevom a pľúcami,“ uviedol zdroj. Jej stav bol vážny a lekári jej nedávali takmer žiadne šance na prežitie. Našťastie to však vyzerá tak, že sa z poranení zotaví.

V súčasnosti sú obaja v stabilizovanom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. Žena už môže aj rozprávať. Niekedy koncom tohto týždňa by ich mali previezť do Mníchova, kde podstúpia ďalšiu liečbu.

Uložiť článok

Najnovšie články