Lucia Mužlová / / Svet
Najstarší hotel na svete sa nachádza v obci Hayakawa, v Japonsku. Nazýva sa Nishiyama Onsen Keiunkan a bol postavený v roku 705 nášho letopočtu. Odo dňa...

Najstarší hotel na svete sa nachádza v obci Hayakawa, v Japonsku. Nazýva sa Nishiyama Onsen Keiunkan a bol postavený v roku 705 nášho letopočtu. Odo dňa svojho založenia bol hotel uzavretý len z dôvodu rekonštrukcie a po celú dobu, neuveriteľných 52 generácií, patril jednej a tej istej rodine.

Poslednýkrát bol renovovaný v roku 1998. Interiér je zariadený v tradičnom japonskom štýle, ale hostia tu nájdu moderné ubytovanie. Avšak, nenachádza sa tam žiadna televízia alebo internet – koniec koncov, je to miesto na osvieženie a omladenie tela aj ducha, kde nájdete pokoj. Môžete sa kúpať v horúcich prameňoch alebo ísť na prechádzku po okolitých horských chodníkoch.

Takto vyzerá hotel zvonku.

hotel1
rocketnews24.com

Vírivky sú napájané na podzemné pramene a sú obrovským lákadlom pre návštevníkov.

hotel2
rocketnews24.com

Objekt sa nachádza v horskom údolí, takže zo všetkých okien môžete vidieť vrcholy hôr. Perfektný výhľad hneď pri raňajkách.

hotel3
rocketnews24.com

Reštaurácia ponúka tradičné japonské menu.

hotel4
rocketnews24.com

Ústredné kúrenie je zaistené pomocou horúcich prameňov a všetka voda v hoteli je takisto prevzatá z nich. Toto je jedna z fontán pri vchode.

hotel5
rocketnews24.com

Kúpele priamo vo vnútri hotela.

hotel6
rocketnews24.com

Hotel má 35 izieb a všetky sú zariadené v tradičnom japonskom štýle. V každej izbe už niekedy býval cisár, bojovník, alebo samuraj.

hotel7
rocketnews24.com

V tomto prostredí môžete v pokoji meditovať a je to ideálna možnosť, ako si oddýchnuť od mestského ruchu.

hotel8
rocketnews24.com

Niektoré izby majú prístup k svojim vlastným kamenným bazénom, odkiaľ môžete rovno navštíviť hotelovú saunu.

hotel9
rocketnews24.com

Hotel zostal otvorený po stáročia, pretože hostitelia sa príkladne o svojich hostí starajú. Milujú svoju prácu a sú hrdí na svoj domov. Radi poskytnú pokoj a ticho všetkým, ktorí to potrebujú.

hotel10
keiunkan.co


Komentovať (0)