files.brightside.me

Anatoly Beloshchin je profesionálny potápač a fotograf. Jeho najnovšie zábery pochádzajú z Mexika, konkrétne z oblasti polostrova Yucatán. Anatoly navštívil oblasť Cenote Angelita, ktorá pod hladinou ukrýva skutočný svetový unikát....

Anatoly Beloshchin je profesionálny potápač a fotograf. Jeho najnovšie zábery pochádzajú z Mexika, konkrétne z oblasti polostrova Yucatán. Anatoly navštívil oblasť Cenote Angelita, ktorá pod hladinou ukrýva skutočný svetový unikát. Nachádza sa tam totižto tečúca rieka, a to rovno pod vodou. Ako je to vôbec možné?

Svet je plný záhad a zvláštnych úkazov, o ktorých niekedy naozaj nevieme, čo si máme najprv myslieť. Jednou z nich je aj táto podvodná rieka v oblasti Cenote Angelita – Anjelská jaskyňa.

files.brightside.me
files.brightside.me

Aby Anatoly urobil tieto zábery, musel sa ponoriť do hĺbky približne 60 metrov. Keď sa bližšie pozriete, tak to vyzerá ako pri brehu bežnej rieky. Vidieť popadané listy aj stromy. Na prvý pohľad to skutočne vyzerá ako obyčajná rieka.

files.brightside.me
files.brightside.me

Toto pozoruhodné prírodné divadlo sa môže odohrávať vďaka tomu, že voda je do hĺbky 29 metrov sladká. Pod sladkou vodou sa v hĺbke 30 až 60 metrov nachádza slaná voda.

files.brightside.me
files.brightside.me

Úplne dole, kam prišiel aj Anatoly, je morská voda, ktorá je ale bohatá na sírovodík. Tá je kvôli nemu ťažšia ako bežná morská voda. A práve vďaka tomu, že táto voda je ťažšia, to vyzerá tak, ako keby tam tiekla bežná rieka, akú poznáme z povrchu Zeme.

files.brightside.me
files.brightside.me

Na svete je len veľmi málo miest, kde by ste si mohli vychutnať takúto scenériu. Avšak takýto zážitok nie je pre každého. Ten, kto by chcel obdivovať túto podvodnú rieku v Anjelskej jaskyni, musí byť veľmi skúsený potápač a dodržiavať bezpečnostné pokyny aj kvôli spomínanému sírovodíku. Preto je skvelé, že to Anatoly urobil za nás a my si môžeme z pohodlia domova bezpečne vychutnávať tieto úžasné zábery.

Príbehy
0
Komentovať (0)