DailyMail

Viete si predstaviť, že by ste sa 20 rokov venovali iba jednej činnosti? Ak áno, aká by to bola? Jeden Číňan strávil posledných 20 rokov stavaním monumentálneho hradu.

Každý človek svoj život zasvätí inej veci. Z Číny dorazil príbeh 76-ročného muža s menom Sung Pchej-lun,  ktorý za ostatných 20 rokov nerobil nič iné, iba staval pevnosť. Kamenný hrad, nazývaný Jie-lang, sa nachádza na ploche vyše 200-tisíc m². Tento umelec sa snažil do tejto monumentálnej stavby vložiť architektúru starovekej lokálnej kultúry.

Ako Pchej-lun sám hovorí: „Chcel som reprezentovať kultúru, ľudové tradície, vrátane starovekej architektúry, životného štýlu a viery našich predkov.“ Táto pevnosť má byť osobným stvárnením spolku s rovnakým názvom Jie-lang, ktorý bol tvorený rôznymi lokálnymi kmeňmi a prvé zmienky o ňom pochádzajú z tretieho storočia pred našim letopočtom.

Pchej-lun využíval pri stavbe výhody krasového terénu a do hradu zahrnul prvky pre kultúru Jie-lang typické – totemy a sochy z rôznych kameňov a prírodných materiálov. „Vybudoval som hrad na tomto mieste, pretože som si hovoril, že tunajšie kamene by som mohol použiť. Zobral som si iba to, čo mi ponúkla zem, a aj vďaka tomu som ušetril množstvo financií,“ hovorí Pchej-lun.

Ruku k dielu priložilo behom 20 rokov aj mnoho obyvateľov neďalekých dedín. Jeho snaha nevyšla nazmar, všimli si ho úrady a médiá, vďaka čomu sa dostal do povedomia ľudí v krajine a v oblasti sa zvýšil turizmus.

DailyMail
DailyMail
DailyMail
DailyMail
DailyMail
DailyMail
DailyMail
DailyMail
dailymail.co.uk, novinky.cz
Príbehy
0
Komentovať (0)