Foto: Imgur

S amputáciou svojej nohy sa vyrovnal vlastným spôsobom.

Zaujímalo vás niekedy ako chutí ľudské mäso? Tento muž to vyskúšal sám na sebe. Večera s priateľmi a mexické tacos zrazu nabrali celkom iný význam.


Upozorňujeme, že tento článok nie je vhodný pre citlivé povahy


Odložte všetky nápoje a akékoľvek jedlo. Pri tomto článku vám totiž chutiť nebude. Zdá sa, že ľudská zvedavosť nemá hranice ani vtedy, ak ide o ochutnanie vlastného mäsa. Tento šialený nápad dostal 38 ročný Američan. O zvláštny zážitok sa detailne podelil na fóre Reddit. Predstavuje sa ako muž, ktorý zjedol porciu svojej amputovanej nohy. Fotodokumentácia je jasným dôkazom, že si skutočne nevymýšľa.

Približne pred dvomi rokmi mal nehodu na motorke. Kosť v nohe mal natoľko roztrieštenú, že mu doktori jednoducho oznámili krutú realitu – na tej nohe už nikdy nebude chodiť. Súhlasil teda s amputáciou. Po otázke, či si ju môže vziať domov, lekári súhlasili. Svoju zvyšnú končatinu zamrazil a s priateľmi ju napokon použil do tacos.

Ako to vlastne chutí? No podľa slov priamych svedkov je to niečo ako bravčové a teľacie mäso. “K tej nohe som nemal už žiadnu emocionálnu väzbu, už to nebol kus mňa. Práve to bolo na tom veľmi zvláštne,” vyjadril sa pre portál Vice používateľ Redditu s menom IncrediblyShinyShart. 

Na večeru pozval celkom 11 ľudí, pričom napokon súhlasilo 10 z nich. “Asi sme divná partia, no jedna kamarátka sa dokonca spýtala svojho priateľa či to neuvarí, je totiž šéfkuchár. Niektorí váhali, no niektorí súhlasili hneď.” Spomínaný šéfkuchár podľa nápadu majiteľa nohy napokon tacos pripravil. Marinoval ju cez noc v zmesi korenia, cibule a limetkovej šťavy. “Pri krájaní to bolo skutočne šťavnaté a tuhé mäso, chutilo to celkom fajn, no nebol to úplne najlepší kulinársky zážitok.”

Imgur

Muž pod prezývkou IncrediblyShinyShart na Reddite napokon priznal, že zvláštna skúsenosť mu pomohla vyrovnať sa s nehodou a zároveň so stratou končatiny. “Pamätám si celý priebeh tej nehody a aj to, ako som sa pozrel na svoju dolámanú nohu. Mal som veľké šťastie, iné zranenia som totiž nemal. V nemocnici som sa zobudil a nemohol som prestať plakať.” Napokon sa rozhodol pre amputáciu. O zjedení mäsa zo svojej nohy hovorí ako o vtipnom a veľmi zvláštnom zážitku, ktorý mu pomohol pohnúť sa ďalej. Skončil s prácou, ktorá ho už roky nebavila a na život hľadí celkom inak. Na Reddite sa o svoj príbeh podelil až teraz, bál sa totiž reakcie verejnosti.

Legálna stránka podivného prípadu zostala nedotknutá. V Amerike totiž zákony na zákaz kanibalizmu neexistujú. Jediným štátom, kde môžete za konzumáciu ľudského mäsa skončiť vo väzení je Idaho. Ako je na tom etická stránka? Podľa slov 38 ročného muža v podstate neurobil nič zlé. Išlo o jeho vlastnú nohu, kamarátov, ktorí súhlasili a mäso z nej použili len na svoju večeru. Celý proces zároveň zdokumentovali. Ak na to máte žalúdok, detailnejšie zábery prípravy si môžete pozrieť na tejto stránke.

Pozri aj: Zápcha trvajúca 35 dní, triaška a smrť. 8 čudných vecí, ktoré sa stanú s vašim telom, ak začnete jesť ľudské mäso

vice.com, iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )