Foto: Pixabay.com

Slovensko momentálne žije hokejom.

Majstrovská sveta v ľadovom hokeji sú v plnom prúde, pričom dejiskom sa stalo tento rok Slovensko. Tisícky fanúšikov napäto sledujú dianie nielen na štadiónoch, ale aj vo fanzónach či pred obrazovkami. Čo všetko o tohtoročných majstrovstvách viete vy? Otestujte svoje vedomosti v našom hokejovom kvíze.

Ak vás kvíz zaujal, pozrite si aj ďalšie v našej sekcii testov.

V ktorom meste sa odohral prvý zápas slovenského hokejového tímu?

Foto: wikipedia

Tohtoročné majstrovstvá sa odohrávajú na štadiónoch v Bratislave a v Košiciach, svoj prvý zápas však Slováci odohrali v košickej Steel Aréne. S výsledkom prvého zápasu bol spokojný hádam každý Slovák, zvíťazili sme totiž nad Američanmi, a to s riadnym náskokom 1:4.

Koľký ročník majstrovstiev sveta sa odohráva tento rok?

Foto: unsplash

Tento rok sa konajú už 83. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, vďaka čomu zažívajú dve najväčšie slovenské mestá obrovský nápor fanúšikov z celého sveta.

Koľké majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hostí Slovensko?

Foto: pixabay

Toto je druhá príležitosť, kedy má Slovensko tú česť hostiť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, pričom prvýkrát sa u nás odohrávali v roku 2011.

Z čoho sú vyrobené nádoby na jedlo na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji?

Foto: unsplash

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú tento rok eko. Poháre na nápoje sú zálohované a nádoby, v ktorých sa podáva jedlo sú zas vyrobené z cukrovej trstiny.

Koľko fanúšikov sa zmestí do košickej Steel arény a na štadión Ondreja Nepelu v Bratislave?

Foto: pixabay

Bratislava a Košice sú momentálne plné fanúšikov, pričom mnohí pricestovali z ďalekých končín. Na košický štadión sa zmestí 8 347 ľudí a na ten bratislavský sa ich vojde 10 055.

Koľko zápasov bude odohraných na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji?

Foto: pixabay

Tento rok sa odohrá na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji celkovo 64 zápasov, pričom snímať ich bude z rôznych uhlov až 30 kamier.

Koľko precent dostupných vstupeniek sa tento rok na majstrovstvá sveta predalo?

Foto: pexels

Predaj lístkov bol ukončený pred začatím majstrovstiev a celkovo sa ich predalo viac ako 80%. Nanešťastie, v obehu sa objavilo už aj niekoľko falošných lístkov.

Ako sa volá maskot tohtoročných majstrovstiev?

Maskotom tohtoročných majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji je medveď, ktorému meno vyberali prostredníctvom hlasovania fanúšikovia. Tí rozhodli, že sa bude volať Macejko.

Ktorá krajina sa nezúčastní na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji?

Foto: pixabay

Slováci sa zatiaľ sily zmerali s Američanmi, Fínmi či Kanaďanmi. Tento rok si však iste nezmerajú sily s Maďarmi, tí sa totiž na tohtoročných majstrovstvách nezúčastňujú.

Kedy sa koná finále tohtoročných majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji?

Foto: pixabay

Prvá zápas sa tento rok odohral 10. mája v Košiciach a sily si v skupine A zmerali Fínsko a Kanada, v Bratislave zas v skupine B bojovali proti sebe Nórsko a Rusko. Posledný zápas tohtoročných majstrovstiev sa odohrá 26.mája v Bratislave.

Pozri aj: Čo všetko viete zo sveta medicíny? Tento kvíz zvládnu na 100% skutočne len niekoľkí z vás

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )