Foto: Facebook.com/Padre Joao Paulo Araujo Gomes

Pokiaľ ide o zvieratá a spôsob ich chovania, internet je plný búrlivých diskusií.

Niektorí si myslia, že zvieratá nemajú čo robiť v bytoch, iní si myslia, že by nemali byť v blízkosti detí a ďalšie debaty sa zas týkajú držania zvierat v klietkach či na reťaziach. Pravdou však je, že každé zviera potrebuje milujúci domov a tento kňaz ho pomáha zvieratám nájsť priamo v kostole.

Na sväté omše chodia aj štvornohí návštevníci

Ako píše portál Bored Panda, na sväté omše v brazílskom kostole v meste Paróquia de Sant’Ana Gravatá chodia pravidelne každú nedeľu aj štvornohí návštevníci. Sú to zväčša túlavé psy, ktorým sa miestny farár takýmto spôsobom pokúša nájsť nový domov. Nejde o žiaden zázrak, kňaz menom João Paulo Araujo Gomes však našiel spôsob, ako pomôcť tým, ktorí to potrebujú, no nedokážu požiadať nahlas.


Dvere kostola sú teda otvorené nielen pre ľudí, ale aj pre psov hľadajúcich domov. Možno si niektorí pomyslia, že je to nevhodné, aby pes počas omše ležal pred oltárom. Nezabúdajme však, že pes je najvernejším priateľom človeka a nech sa deje čokoľvek, vždy vás doma privíta vrtiac chvostom. Či už je niekto veriaci alebo nie, láska a dobrosrdečnosť predstavujú univerzálny spôsob, akým môžeme svet zmeniť malými krokmi k lepšiemu.

 

Aj malý skutok môže znamenať veľkú zmenu

Kňaz Gomes sa vo svojej farnosti stará o niekoľko takýchto psov, pravidelne ich však so sebou nosí aj na omše, aby si ich ľudia všimli a uvedomili si, že aj oni môžu pomôcť. Každú nedeľu preto majú v kostole čestné miesto tak, aby ich každý videl. Neraz sa stáva, že pes počas omše pribehne ku kňazovi a žiada si pohladkanie, čomu João Paulo Araujo Gomes vždy ochotne vyhovie. Navyše, v kostole vždy nájdu nielen bezpečný úkryt, ale aj dostatok jedla a vody.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Fofura total super linda! #esmeraldaarrasando

Príspevok, ktorý zdieľa PadreJoao Paulo Araujo Gomes (@padrejoaopaulo),


Kňaz sa rozhodol, že túto myšlienku spropaguje aj cez sociálne siete. Každý, kto by sa chcel inšpirovať, zorganizovať podobnú vec aj doma vo svojej krajine, má otvorené dvere. Nejeden pes totiž potrebuje pomoc urýchlene, na uliciach často hladujú, sú zanedbávané, choré a poranené. Aj keď sa zdá, že ide len o drobný skutok, predsa nie je zanedbateľný. Práve vďaka kňazovi totiž počet túlavých psov v meste s takmer 230 000 obyvateľmi výrazne poklesol, svoj domov našli už desiatky z nich.

Bored Panda
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )