Foto: Screen (Pan's Labyrinth)

Petra Sušaninová / / Film
Niektorí herci sa preslávili nie len vďaka svojmu talentu, ale aj pre svoj zovňajšok.

To sa však nedá povedať o tomto hercovi. Napriek tomu, že sa objavil v mnohých skvelých filmoch ako jedna z hlavných postáv, keby okolo vás prešiel na ulici, zrejme by ste ani nevedeli, kto to vlastne je. Ako je možné, že takmer nikto nepozná tvár jedného z najslávnejších hercov na svete?


Zahral si v obľúbených filmoch, ako napríklad Batman sa vracia, Buffy, premožiteľka upírov, Faunov labyrint, či Hellboy. Herec Doug Jones sa počas svojej 30 ročnej kariéry objavil už vo viac ako 150 filmoch. Takmer v každom jednom z nich bol však zamaskovaný tak, že mu nebolo vidno do tváre. Vo veku 57 rokov sa rozhodol, že ukáže svoju tvár svetu a poskytne rozhovor. Pre Buzzfeed sa vyjadril nasledovne: „Do väčšiny filmov ma obsadili preto, lebo som vysoký a štíhly a dúfam, že aj pre môj talent. Štíhlosť je vo svete filmu výhodou, pretože ak chcú kostyméri vytvoriť príšeru, môžu na mňa naukladať vrstvy kostýmu bez toho, aby som napokon bol príliš veľký.“ Okrem toho, že je Doug štíhly a vysoký, jeho črty tváre vyzerajú tak trochu akoby z iného sveta.


Nie každá filmová rola však bola hračkou. Po natáčaní Buffy, premožiteľky upírov, sa napríklad vyjadril, že maska, ktorú nosil, nebola práve najpohodlnejšia: „Poznáte ten pocit, keď ste na svadbe a práve prebieha fotenie a vy sa musíte neustále usmievať. Potom si už ani necítite tvár. Presne taký pocit to bol a takto to šlo osem dní po sebe.“

Talentovaný herec môže za svoju kariéru vďačiť najmä režisérovi Guillermovi del Torovi, ktorý sa rozhodol, že Douga obsadí do šiestich svojich filmov. Jeho prvou úlohou bola postava švába v horore Mimic z roku 1997. neskôr sa zhostil úlohy inteligentnej morskej príšery vo filme Hellboy. Vo filme Faunov labyrint si zahral úlohy hneď dve, a to Fauna a muža, ktorý vidí len cez oči na svojich dlaniach. Guillermo sa vyjadril, že Doug je skutočne skvelý herec a so svojou postavou sa dokáže úplne stotožniť. Za výkon vo Faunovom labyrinte bol Doug Jones nominovaný na šiestich Oskarov a napokon vyhral troch, vrátane Oskara za najlepší kostým.


Aj keď Doug priznáva, že pod tou maskou sa niekedy cíti osamelo, jeho herecká hviezda pomaly ale isto žiari čoraz viac. Zahral si aj v Star Treku a objavil sa dokonca aj v novinke, ktorú ste v kinách mohli vidieť len nedávno, vo filme Podoba vody. Hádajte v akej úlohe sa objaví tentoraz?


Pozri aj: Sex, pikantná dravosť a poriadne zvrhlé scény. Toto sú najlepšie erotické filmy roku 2017, ktoré určite nepozerajte s rodičmi

ladbible, buzzfeed
0
Komentovať (0)