Foto: Serendipity Point Films

Žáner erotických filmov sa v posledných rokoch teší značnej obľube.

Napriek tomu je však náročné porovnávať ich a vybrať z nich ten najlepší. Čo by ste totiž na erotickom filme hodnotili? Jeho popularitu? Množstvo scén, v ktorých sa herci objavili nahí alebo dej? Alebo celkový dojem? Hodnotenie necháme na vás, ak vás však zaujal príbeh Anastazie a Christiana, nemali by ste si nechať ujsť ani týchto 10 filmov.

50 odtieňov temnoty

Pri pánovi Greyovi a Anastazii sa ešte chvíľku zdržíme. V tomto filme je jasné, že dejová línia až taká podstatná nie je. Čo si totiž po roku budete z filmu pamätať? Zrejme červenú herňu a horúce scény medzi Christianom a Anastaziou. Ide o druhý diel série a v tejto časti sa autori odvážili zájsť o niečo ďalej. Dalo by sa preto hovoriť, že ide o pornografiu, na ktorú sa šlo do kina spoločne pozerať veľké množstvo ľudí. Ak chcete nahliadnuť do Christianovej temnej minulosti a zistiť, ako sa popasuje so svojimi citmi k Anastazii, dielo je pre vás ako stvorené.

Pomedzi pery

Jasmine je zasnúbená a zdá sa, že šťastnejšia by už ani nemohla byť. Jedného dňa jej snúbenec odíde na služobnú cestu a aby nesedela doma, vyrazia s kamarátkou za zábavou. Všetko sa zmení, keď v klube stretne ženu menom Dallas. Zaiskrí to medzi nimi a napätie je priam hmatateľné. Jasmine si však nie je istá, či chce kvôli Dallas svojho snúbenca opustiť. Vzniká tak zvláštny trojuholník, v ktorom snúbenec o ničom netuší, Dallas vyčkáva a trpí a Jasmine sa bude musieť rozhodnúť.

Girls trip

Film je o štyroch ženách, ktoré zdanlivo nemajú nič spoločné, no sú najlepšími priateľkami. Ani o tom netušia, no každá z nich predstavuje istý stereotyp. Napriek tomu, že sa film radí do žánru erotických, dalo by sa povedať, že je to komédia plná klišé a bizarných situácií.

Oklamaný

Za múrmi dievčenskej internátnej školy zúri občianska vojna, jej osadenstvo to však zdá sa príliš netrápi. Pred bránami školy sa znenazdania objaví muž, ťažko ranený vojak menom John. Johna dajú dievčatá dokopy a chystajú sa ho vydať vlastným vojakom, netušia však, že si John každú jednu z nich podmaní. Vojak sa tak dostane na emocionálne vojnové pole a v internátnej škole sa rozpúta vojna, o akej sa mu ani nesnívalo.

Atomic Blondie

Film Atomic Blondie je akčným filmom nabitým erotickými scénami. Avšak nie len tými. Charlize Theron sa zhostila úlohy hlavnej hrdinky, agentky, ktorá je počas studenej vojny vyslaná do Berlína. Jej úlohou je vyriešiť vraždu kolegu, zapletie sa však do niečoho nečakaného.

The Lovers

Čo je zaujímavé na tomto filme? V hlavnej úlohe sú dve postavy zničené manželstvom. Napriek tomu je film plný chémie a Winger a Letts majú divákom skutočne čo povedať. Okrem toho, otvorený koniec filmu vám nedá pokoj a donúti vás ešte chvíľku sedieť a premýšľať.

Personal shopper

Hlavnej úlohy Maureen sa zhostila herečka Kirsten Stevart. Maureen je mladá Američanka a živí sa tým, že nakupuje pre celebritu. Zdá sa však, že žije dvojaký život a keď práve nepracuje, má skutočne zvláštnu záľubu.

Raw

Tento film neodporúčame pozerať slabším povahám, počas premiéry v roku 2016 údajne niekoľko ľudí omdlelo. Nejde totiž len o film s erotickým podtónom, ale aj o horor. Justine vyrastala v rodine veterinárov a rozhodne sa, že bude nasledovať svoju staršiu sestru a nastúpi na veterinu. Spolužiaci sa k nej však správajú kruto a šikanujú ju. Zájde to až tak ďaleko, že ju donútia zjesť surové mäso. To však robiť nemali.

Podoba vody

Ide o vskutku nezvyčajní dielo. Upratovačka Elisa pracujúca vo výskumnom inštitúte sa zamiluje do neznámeho stvorenia žijúceho vo vode, ktoré však dokáže dýchať aj na vzduchu a rozhodne sa, že ho musí pred všetkými ochrániť. Vedci totiž nevedia, čo to je a chcú to zničiť.

Daj mi tvoje meno

Elie má len 17 rokov a keď rodičia pozvú do ich vily na leto hosťa, nie je z toho práve nadšený. Keď však 24 ročného študenta Olivera spozná o trochu lepšie, vznikne medzi nimi silné puto, ktoré sa nedá nazvať obyčajným priateľstvom. Motívom celého filmu je zakázaná láska a je doslova nabitý dramatickými momentmi.

Ktorý film so žánru erotických patrí medzi vaše obľúbené?

Pozri aj: 10 najlepších filmov o sexuálnej závislosti, ktoré prelomili tabu a stali sa veľmi obľúbené

thecinemaholic
Príbehy
0
Komentovať (0)