mentalfloss.com

Lucia Mužlová / / Svet
Nemecký fotograf Birk Mobius raz v noci nemohol spať, a tak sa vybral fotografovať. V tú chvíľu sa ocitol na malom letisku a podarilo...

Nemecký fotograf Birk Mobius raz v noci nemohol spať, a tak sa vybral fotografovať. V tú chvíľu sa ocitol na malom letisku a podarilo sa mu zachytiť neobyčajný okamih. Povedzme, že vytvoril snímku svojho života. Veď komu sa v živote podarí zachytiť Boeing 777, nákladné lietadlo, ktoré letelo z Frankfurtu do Lipska, cez ktoré prechádza blesk, ktorý ešte navyše „obkresľuje“ líniu dúhy?

Lietadlo, ktoré je vo vlastníctve nemeckej nákladnej leteckej spoločnosti AeroLogic, pristálo bezpečne na mieste určenia a posádka nehlásila žiadne škodlivé účinky blesku ani žiadne problémy. Samotný fotograf však nejaké následky mal. Stal sa známym vďaka unikátnej fotografii, unikátnemu momentu, a ako sám povedal, bol to pre neho naozaj špeciálny deň. Neskôr potvrdil, že sa jedná o najunikátnejšiu, najlepšiu a najefektívnejšiu fotografiu akú kedy dokázal zachytiť.

Je to kombinácia dúhy a bleskov, ktorá robí fotografiu nezvyčajnou. Iste, pravdepodobnosť, že lietadlo bude zasiahnuté bleskom nie je až taká nízka, no žiadny strach. Od roku 1967, kedy sa stala tragická nehoda lietadla, sa bezpečnostné opatrenia výrazne zlepšili. Tragická nehoda lietadla nastala tesne po tom, čo blesk trafil palivovú nádrž. Zrejme si viete predstaviť, čo nasledovalo. Dnes, keď lietadlo zasiahne blesk, jediné, čo cestujúci zaznamenajú, je možné zablikanie svetiel.

Naozaj unikátna fotografia, čo poviete?

blesk1
Birk Mobius
blesk2
Birk Mobius

zdroj: interez.sk (Lucia M.), mentalfloss.com

Reklama
Komentovať (0)