Kevin Wisbith

Michal Blaško / / Svet
Ako sa na svet pozeráte vy? Vidíte všetko v reálnych svetlách alebo máte na očiach nasadené ružové okuliare?

Či už je to tak alebo inak, jedno je isté – každý spracováva informácie, ktoré sa k nemu dostanú, úplne inak. Každý deň vidíme rôzne fotografie vecí, ktoré človek dokázal vytvoriť. Viete si však naozaj predstaviť, aký je v skutočnosti veľký najvyšší mrakodrap na svete? Alebo najväčší tanker sveta?

Na to, aby ste mali o týchto veciach lepšiu predstavu, sa pozrel Kevin Wisbith. Vytvoril projekt s názvom „A Quick Perspective“, ktorá nám umožňuje mať o nasledujúcich veciach lepšiu predstavu, pretože ich porovnáva s vecami či miestami, ktoré dobre poznáme. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Najväčší škorpión sveta

Síce už tento škorpión neexistuje, niekedy dokázal narásť až do dĺžky 60 centimetrov, čo zodpovedá veľkosti bežnej domácej mačky. Môžeme byť radi, že tieto tvory už neexistujú.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Najväčší ropný tanker sveta

Najväčší ropný tanker je dlhý až 140 metrov. Ak by sme ho umiestnili do jazera v newyorskom Central Parku, ledva by sa do neho zmestil.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Mir Mine

Mir Mine je jedna z najhlbších baní sveta a nachádza sa v Rusku. Jej hĺbka je až 525 metrov, čo si len tak ľahko predstaviť nevieme. Ak by sme do nej umiestnili druhý najvyšší mrakodrap v USA, jeho špička by trčala nad úrovňou bane len 2 metre.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Death Star

Hviezda smrti bola gigantickou vojenskou základňou vo fiktívnom svete Star Wars. Aj keď v skutočnom svete neexistuje, odhaduje sa, že jej obvod by mal 160 kilometrov a bola by veľká ako 1/4 Floridy.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Titanic

Asi všetci vieme, že keď bola postavená loď Titanic, patrila medzi najväčšie lode sveta vôbec – bola dlhá 269 metrov. Od tohto obdobia však stavba lodí o dosť pokročila a keby sme si mali Titanic porovnať napríklad s lietadlovou loďou USS Ronald Reagan, ktorá je dlhá 333 metrov, vyzeralo by to nejak takto.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Asteroid Dionysus

Tento asteroid je súčasťou pásu asteroidov Apollo a je široký 1,5 kilometra. Nie je to však len taký hocijaký asteroid. Ukrýva v sebe hotový poklad. Hodnota neobnoviteľných zdrojov, ktoré sa v ňom nachádzajú, sa odhaduje až na 2 600 000 000 000 dolárov.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

B-2 Bomber

B-2 Bomber je jedným z najmodernejších a najdrahších lietadiel na svete. Nikto si však neuvedomuje, aké obrovské sú tieto stroje. Rozpätie krídiel je až 53 metrov, čo je až o 3,5 metra viac ako šírka amerického futbalového ihriska.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Burj Khalifa

Burj Khalifa je momentálne najvyšším mrakodrapom sveta – meria skoro 830 metrov. Ak by sme ho umiestnili do mesta New York, vyzeralo by to nejak takto.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Raketový motor M-1

Tento motor bol navrhnutý už v roku 1950 pre vesmírny program NASA a bol to najväčší motor všetkých čias, aký bol kedy postavený. Takto by vyzeral na bežnej ulici.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Najväčší ďalekohľad na svete

Nachádza sa v čínskej provincii Guizhou a jeho priemer je 488 metrov. Takto by vyzeral, keby sme ho umiestnili do Las Vegas.

Kevin Wisbith
Kevin Wisbith

Už máte o predchádzajúcich veciach lepšiu predstavu?

Kevin Wisbith
0
Komentovať (0)