Foto: pixabay.com

Ak by vás dostatočne neprekvapil fakt, že aj ťavy majú vlastné súťaže krásy, možno vás prekvapí, že z nich môžu byť aj vylúčené.

Až 12 tiav bolo vylúčených zo súťaže krásy, pretože sa ich majiteľ rozhodol, že prirodzené nie sú dostatočne pekné a potrebujú menšiu úpravu. Vpichol im teda botoxové injekcie v nádeji, že im to pridá na kráse a podarí sa im tak získať popredné priečky. Ako sa však ukázalo, podvod sa v tomto prípade nevyplatil.

Nebolo by to celkom ono, keby Saudská Arábia nebola vždy niečím výnimočná. Zaujímavá je napríklad aj súťaž krásy organizovaná špeciálne pre ťavy s názvom The King Abdulaziz Camel Festival, teda Festival tiav kráľa Abdulaziza. Celá udalosť trvá takmer mesiac, presnejšie 28 dní a odmeny za víťazstvá tvoria dokopy mimoriadne slušnú sumu 57 miliónov dolárov, čo je v prepočte takmer 46 miliónov eur. V takom prípade, koho by nelákalo k výhre si trochu dopomôcť, hoci aj nekalými praktikami.

Každý, kto sa chce udalosti zúčastniť, dostane na začiatku rozsiahlu príručku s pravidlami, ktoré je nutné dodržiavať. Jednou zo zásad napríklad je, že ťava, ktorá má upravené pery botulotoxínom, má oholenú alebo odfarbenú srsť, či je jej výzor ináč neprirodzene upravený, sa nemôže súťaže zúčastniť.

Pravidlá sú teda jasne určené a zrazu sa na súťaži objaví 12 tiav s podozrivými perami. Čo by ste na mieste rozhodcov urobili vy? Podľa portálu Newshub totiž nemali na výber inú možnosť, len „krásky“ zo súťaže vylúčiť.

Ak majiteľova ťava nie je dostatočne pekná, môže sa zúčastniť iných súťaží. Organizujú sa napríklad preteky, súťaž o to, ktorá ťava je najposlušnejšia, ktorá má najkrajšie upravenú srsť či súťaž o najkrajšiu fotografiu.

Ak sa chcete festivalu zúčastniť, ale nemáte ťavu, nevadí. K dispozícii je malá zoologická záhrada, stanica na kŕmenie tiav a môžete si dokonca zakúpiť aj suvenír. Nestačí? Tak skúste ochutnať ťavie mlieko, alebo zavítajte do múzea, kde okrem iného natrafíte na sochy tiav v životnej veľkosti.

Aj keď pre nás to môže znieť pomerne bizarne, ťavy sú symbolom Saudskej Arábie a aj keď sa kedysi chovali len ako pomocné zvieratá, v súčasnosti je čoraz rozšírenejší chov tiav pre zábavu. Ťavie festivaly sa stávajú súčasťou kultúry, k čomu významne prispieva fakt, že sa na ich organizácii podieľa aj kráľovská rodina. Tohtoročný festival tiav je už v polovici, no navštívilo ho rekordné množstvo ľudí. Na atrakcie sa prišlo pozrieť až 300-tisíc ľudí.

S akou najzvláštnejšou súťažou ste sa doteraz stretli vy?

Pozri aj: Po Slovensku sa údajne môže pohybovať puma či dokonca levica. Fotopasca zachytila veľkú mačkovitú šelmu v okrese Levice

ladbible
Uložiť článok

Najnovšie články