foto: Instagram/bebeardiful_x

Zoznámte sa s Almou. Je fotografkou a každý na ňu zíza. Rastie jej totiž brada a ona sa jej za nič na svete nechce vzdať.

Dokážete sa akceptovať napriek nedokonalostiam? Svet by bol nudný, keby po ňom kráčali len dlhonohé plastové blondínky sprevádzané opálenými svalovcami. Chodíme si svetom, no niekedy nás môže poriadne prekvapiť výzor druhého človeka. 24-ročná fotografka Alma Torres z New Yorku vie o tom svoje. Narástla jej totiž brada a vôbec sa neplánuje oholiť. 

Klobúk dole za jej odvahu, pretože to, čo urobila, si naozaj vyžaduje silného ducha. Napriek tomu, že ju od puberty šikanovali za výzor, ona si i naďalej „ide svoje.“ Je rozhodnutá nepodriadiť sa, ale celému svetu ukázať, že dá sa naučiť mať rada samu seba, i keď má okolie o vás inú mienku. Ale viete čo? Ak sa niekomu nepáčite, je to predovšetkým jeho problém, nie váš!

Kvôli čomu však Alma vyzerá tak neštandardne? Môže za to ochorenie PCOS (syndróm polycystických ovárií), ktoré jej diagnostikovali ako 16-ročnej. Ide o hormonálnu poruchu, ktorá môže u mnohých žien spôsobiť až neplodnosť. Na vaječníkoch sa vytvárajú malé cysty a aby toho nebolo málo, celý hormonálny systém pracuje úplne inak, akoby mal. A práve s tým súvisí nárast ochlpenia aj na miestach, kde zvyčajne nerastie. Okrem rapídneho priberania dostanete tak aj neželaný bonus. Bradu. Asi by väčšina žien utekala za kozmetičkou, aby ju zbavila tejto neželanej ozdoby, no Alma to berie úplne inak.

„Užila som si skutočne veľa kritiky. Niektorí mi vraveli, že som odporná. Iní mi radili, nech sa idem rovno zabiť, pretože nemám právo na život,“ odhaľuje Alma pre Daily Mail zákulisie šikany, ktorej si užila až až. No to, čo by iných už dávno zlomilo, ju naopak posilnilo. Asi by veľa žien po takých slovách robilo všetko preto, aby zapadlo do šedého priemeru, no táto fotografka urobila pravý opak. Svoje fotografie zverejnila na svojom Instagramovom profile.

Ako to však pri šikane býva, len máloktorý „hrdina“ jej ostré slová dokázal povedať rovno do očí. Väčšinu ich započula z diaľky, alebo si ich prečítala na internete, kde mnohí ľudia nadobúdajú bezhraničnú odvahu. Alma však vraví aj o niečom, čo sa ukrýva v každom z nás. „Každý má nejaké komplexy, všetci sa trápime pre svoju nedokonalosť. No je načase to zmeniť. Svet potrebuje viacej ženskej sily.“ A myslíme, že mnohí s ňou budú súhlasiť.

Aj keď PCOS spôsobilo mladej žene viaceré zdravotné problémy, snaží sa neklesať na duchu. Verí, že všetko, čo sa nám stane, nás môže niekam posunúť a záleží len na nás, ako sa k tomu postavíme.

These 3 weeks have been shitty for me and I've barely done anything to make me feel like me. I haven't done my hair, nor dressed up or taken pictures. This ish has been taking a toll on me lovely… yesterday I decided to push myself to do my hair & take pictures… Question, if I was to never write how I've been feeling… would you have known that I haven't been okay? I don't think so. #NEVERJUDGEABOOKBYITSCOVER. #snapseenitfirst? #StayBeautiful #StayPositive #StayYOU! #Effyourbeautystandards #BeYOU! #StruggleIsApartOfTheStory #PcosAwarenessInSeptember #Hirsutism #Cysters #WeAre1in10 #SpreadAwareness #HarnaamKaurInspired #EYBS #BeardedWoman #FacialHair #PCOSStruggles #ExcessHairGrowth #TealIsABigDeal #ThisTooShallPass #BeardedLady #HarnaamKaur #FindingMyself #Courage #Bravery #Warrior #IAmMe #ILoveMe #beardedbbw

A post shared by – Big Girls Do It Better??? (@bebeardiful_x) on


Alma však priznáva, že sa jej nedarilo s chorobou vysporiadať zo dňa na deň. Trvalo to určitý čas, kým prekonala samu seba a prestala reptať na osud. Približne po dvoch rokoch sa však naučila žiť s touto chorobou. Má sa rada taká, aká je a rozhodne sa nechystá zmeniť. Mnohí si môžeme z jej životného postoja brať príklad…

Pozri aj: Priberať je skvelé! Tieto fotografie vám ukážu, že pár kíl navyše vám vôbec nemusí uškodiť, práve naopak

twentytwowords.com
Príbehy
0
Komentovať (0)