foto: Pixabay

Michaela Galambošová / / Veda
Absurdné, zbytočné a proti ľudskej prirodzenosti. Dali by ste si vymazať pamäť len preto, aby ste si opäť mohli pozrieť novú epizódu z Game of Thrones?

Nie všetko, čo ľudia vymyslia, slúži k dobru. To je aj prípad vskutku bizarnej stránky Unspoil mepomocou ktorej sa môžete nechať zhypnotizovať. Ak by vás to zaujíma, načo je to dobré, dôvod je podľa stránky jednoduchý. Je to preto, aby ste si mohli nanovo vychutnať prekvapivý zvrat v epizóde obľúbeného seriálu tak, akoby ste ho videli po prvýkrát.

Podľa stránky by ste mali prísť dočasne o „televíznu pamäť“ zhruba na obdobie jedného týždňa. Počas tejto doby si môžete pozrieť filmy a seriály nanovo. Ak vám uniká zmysel a podstata tohto všetkého, nie ste v tom sami. Takéto ovplyvňovanie ľudskej psychiky nemusí nutne znamenať krok vpred. Ak to však predsa chcete vyskúšať, stačí si (ne)prečítať podmienky, uvoľniť sa, potvrdiť, že ste plnoletí a psychicky v pohode, a potom sa môžete nechať unášať nezvyčajnou hypnózou.

Autogypnóza, ktorá vám dej filmu dočasne vymaže z hlavy

Samsung / Unspoil Me

Kým napočítate do tristo, budete sa pozerať do špirály, ktorá vás pomaly, ale isto zhypnotizuje. Pričom pomocou autosugescie sa môžete presvedčiť, že naozaj nie je ťažké zabudnúť na to, čo ste už videli. Všetko, čo k tomu potrebujete, je nasadiť si slúchadlá, uvoľniť sa a nenechať sa vyrušovať.

Samozrejme, treba aspoň trošku veriť, že sa to podarí. Celé vám to nezaberie viac než 23 minút. Kto chce, môže si to vyskúšať. My si však radšej náš obľúbený seriál pustíme ešte raz. Aj keď vieme, ako to všetko dopadne. Aj vtedy je to zábava.

Pozri aj: Je to otrokárstvo modernej doby. Bývalý zamestnanec Ryanairu zo Slovenska prehovoril o absolútne neľudských pracovných podmienkach v tejto firme

iflscience.com
0
Komentovať (0)