foto: mak.jacqueline

Umenie je ako nekonečná studňa nápadov, ktorá ešte stále môže prekvapiť niečím novým. Každý umelec svojou tvorivou prácou vkladá do svojich diel kus zo samého seba a tak sa prezentuje. Táto umelkyňa vo svojich výtvoroch spája niekoľko prvkov, pričom výsledkom sú kontroverzné koláže.

Výtvarníčka Jacqueline Mak sa pri svojej tvorbe zaoberá témami ako konzumerizmus, objektivizácia, politika tela, pričom ide o NSFW koláže, ktoré sú veľmi originálne, no aj roztopašné, plné humoru a erotiky.

„Mám veľmi štipľavý retro archív,” priznala sa pre portál Creators, „a keď sa zrovna nedívam na porno alebo pin-up ilustrácie, mojimi priateľmi sú bazáre a stránky ako Value Village či Kijiji,” dopĺňa Jacqueline.

Výstrednosť a neobvyklá predstavivosť sa u Jacqueline prejavovala už od útleho detstva. Umelkyňa si spomína na to, čo vyviedla ako malé dieťa: „Keď som mala päť rokov, postavičkám Berenstain Bears som nakreslila bradavky. Na strednej škole musel zástupca riaditeľa požiadať učiteľa výtvarnej výchovy, aby sa zbavil neónových kohútov, ktoré som otlačila na stene.”

Výtvarníčka hovorí, že svet NSFW je „oblasť, v ktorej sa cítim najpohodlnejšie, pretože je drzý, telesný, surový, neodpúšťajúci a to je to, čím je,” vysvetľuje Jacqueline.

Pozri aj: Satanistická komunita, mníšky fajčiace marihuanu či vyháňanie diabla. Český fotograf dokumentuje rôzne subkultúry po celom svete už 10 rokov. Pozrite si jeho jedinečnú tvorbu

designyoutrust.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )