Virtuálne realita opäť raz posúva svoje hranice.

Podobnú modelku ako vám dnes predstavíme, ste už u nás vidieť mohli. Aj teraz sa teda zoznámte s modelkou, ktorá je výsledkom počítačovej tvorby istého mladého britského fotografa. Modelka dostala meno Shudu Gram a napriek tomu, že nie je skutočná, je skutočne krásna. Miestami by ste ju od živých kolegýň na módnych prehliadkach takmer ani nerozoznali.

Modelku, ako je táto, len tak ľahko nestretnete a neuvidíte ju ani kráčať po móle po boku Gigi Hadid, či iných slávnych modeliek. Imaginárna modelka sa napriek tomu už stihla vypracovať a „pózuje“ pre slávne značky, ako napríklad Fenty Beauty. Fotograf si na jej vzhľade dal skutočne záležať a s tmavou, ebenovou pokožkou, symetrickými črtami, dokonalou postavou a očami, ktoré ako keby vám hľadeli priamo do duše, je takmer na nerozoznanie od živej modelky.

Tvorcom Shudu Gram je 28-ročný britský umelec menom Cameron-James Wilson a vo vodách modelingu a módneho priemyslu sa pohybuje už 10 rokov. Najviac pozornosti si Shudu získala, keď predviedla kúsok z Rihanninej módnej značky. Ide konkrétne o odtieň rúžu a na svojej oficiálnej stránke fotografie modelky zdieľala aj samotná značka Fenty Beauty.

Flamingo 👛🎀🌸👄 . By @cjw.photo . . #3dart

A post shared by Shudu Gram (@shudu.gram) on

S fanúšikmi sa následne akoby roztrhlo vrece a na Shudinom instagramovom profile ich už pribudlo viac ako 30-tisíc. Zdá sa, že mnoho z nich ani len netuší, že Shudu Gram nie je skutočná, živá modelka. Alebo ak o tom aj vedia, zrejme im to príliš neprekáža. Nasvedčujú tomu aj vyjadrenia a nekonečné chvály pod fotografiami. Niektorí fanúšikovia tvrdia, že Shudu je príliš krásna a dokonalá na to, aby bola skutočná.

I have some beautiful new work coming out!! . T-shirt by @soulskybrand . . #3dart

A post shared by Shudu Gram (@shudu.gram) on

A nemýlia sa. Shudu Gram je oficiálne prvou digitálnou supermodelkou. Ako vlastne Shudu vznikla? Wilson pre médiá vysvetlil, že vždy sa rád venoval kresbe ženskej postavy a táto modelka začala tak, ako mnoho iných projektov, len tak, bez nejakého presnejšieho zmyslu a zámeru. Tento výtvor je však dôkazom toho, že jeho vášeň pre umenie prekračuje hranice. Pre novinárov sa Cameron-James vyjadril nasledovne: „Robím niečo, čo skutočne milujem. Milujem technológiu, sci-fi, filmy a mám rád počítačové hry. Shudu je stelesnením všetkého, čo mám rád, a čo ma naozaj baví. Znázorňuje kombináciu toho, čo ma inšpiruje.“

Foto: instagram.com/shudu.gram

Čo si o Shudu myslíte vy? Je podľa vás možné, že raz v budúcnosti nahradia digitálne supermodelky tie skutočné?

Pozri aj: Nahým modelkám namaľovali oblečenie a následne išli do fitness centa. Reakcie ľudí v posilňovni vás dostanú

dailymail
Príbehy
0
Komentovať (0)