juventudsucre.com

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Zadanie:

Zadanie je veľmi jednoduché. Stojíš v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú do elektrickej siete zapojené 3 klasické žiarovky v stolných lampách, pričom každý vypínač patrí k jednej žiarovke. Ako zistíš, ktorý vypínač patrí ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami môžeš vstúpiť len raz?

juventudsucre.com
juventudsucre.com

(Samozrejme je treba dodať, že miestnosť s vypínačmi od miestnosti so žiarovkami oddeľujú dvere a nie je možné cez ne vidieť žiadne svetlo.)

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )