Foto: Facebook (Tomáš Taraba • SNS - ŽIVOT NS)

Televízia Markíza sa svojej dlhoročnej redaktorky zastala, Taraba žiada ospravedlnenie.

Útoky na mienkotvorné médiá z radov politikov, ale aj od verejnosti, pribúdajú. Koalícia po voľbách na čele s premiérom Robertom Ficom deklarovala, že odmieta spolupracovať, respektíve odpovedať na otázky denníka SME, Denníka N či portálu Aktuality. Za nepriateľskú označili aj TV Markíza. 

Práve dlhoročná redaktorka TV Markíza Martina Töroková sa najnovšie stala terčom ministra životného prostredia, ktorému kládla nepríjemné otázky ohľadom nových zákonov týkajúcich sa medveďov. Miesto toho, aby šéf rezortu odpovedal, na novinárku zaútočil.

Televízia Markíza sa voči jeho slovám ohradila a Törokovej sa zastala. „V súvislosti s verbálnym stretom ministra životného prostredia SR Tomáša Tarabu a redaktorky Martiny Törökovej, ktorý bol zverejnený vo videu na sociálnej sieti, uvádzame nasledovné stanovisko: TV Markíza odsudzuje útoky zo strany politikov a verejných predstaviteľov na jej novinárov a novinárky,“ píše sa v príspevku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa tvnoviny.sk (@tvnoviny.sk)

Televízia upozorňuje, že novinári následne musia čeliť vyhrážkam v dôsledku výkonu svojej práce a spôsob komunikácie, aký zvolili politici, zvyšuje napätie a potenciálne ohrozuje konkrétne osoby na živote a zdraví. Okrem toho je aj v rozpore s legislatívou aktuálne prijímanou na pôde Európskeho parlamentu.

Tomáš Taraba na stanovisko TV Markíza reagoval vo videu na facebooku. Otázky Martiny Törokovej označil za „hlúpučké“. Uviedol tiež, že novinári TV Markíza boli podľa neho naučení „hovädiť ľudí v priamom prenose“ a politikov ukazovali vo vystrihnutých pasážach tak, „aby pred národom vyzerali ako tupci“.

Minister dodal, že všetky svoje rozhovory si nahráva, aby ľuďom mohol poskytnúť celý obraz, čo sa médiám nepáči, pretože okúsili vlastnú medicínu. „Keď vám nemôžeme odpovedať, ak sa vám nepáči, že dostávate odpovede, aké nechcete, tak vám odpovedať nebudeme. Takže môj záver, vážená pani Töroková, je, že naše rozhovory raz a navždy skončili,“ odkázal.

 

Vo videu tiež povedal, že novinári a médiá si musia „zvykať na novú realitu“. „Tu sa nikto pred vami plaziť nebude. My politici vaše mainstreamové médiá vôbec nepotrebujeme a kto sa nebude správať elementárne slušne voči politikov, my už dneska máme tú silu a ten komfort, že vás môžeme zhlboka ignorovať.“ 

Svoj odkaz ukončil s tým, že od TV Markíza žiada ospravedlnenie.

Uložiť článok

Najnovšie články