deeksharathore

Ivana Gallasová / / Série
Každý z nás ako dieťa sníval o nejakom povolaní. Niekto chcel byť lekár, iný zas astronaut. Hoci existujú aj ľudia, ktorým sa ich sen splnil, priznajme si, že väčšina za nás sa neskôr rozhodla pre kariéru, ktorá má od detských fantázií ďaleko.

Deeksha Rathore, študentka s Bombaja, sa týmito detskými snami inšpirovala a vytvorila sériu dvanástich fotografií s názvom „Lapač snov“ zachytávajúcich kontrast medzi aktuálnym povolaním ľudí a ich detskými vysnívanými prácami. „Človek zriedka skončí tam, kde si myslel a to je v poriadku.“ popisuje túto sériu.  Napriek tomu, že séria je na prvý pohľad jednoduchá, je svojim spôsobom veľmi provokatívna a zamyslenia hodná.

Pomocníčka v domácnosti/ Tanečníčka tradičných tancov

@deeksharathore

Výrobca Mithai/ Módna návrhárka

@deeksharathore

Letuška/ DJ

@deeksharathore

Zlatníčka/ Letuška

@deeksharathore

Obuvník/ Policajt

@deeksharathore

Doktor/ Hráč kriketu

@deeksharathore

Predavač/ Strážnik

@deeksharathore

Barman/ Podnikateľ

@deeksharathore

Predajca/ Profesionálny hráč hazardných hier

@deeksharathore

Výrobca ovocných štiav/ Armádny dôstojník

@deeksharathore

Zeleninár/ Kuchár

@deeksharathore

Vodič rikše/ Umelec

@deeksharathore

Napriek tomu, že ľuďom na tejto silnej sérií fotografií sa nepodarilo splniť si svoje detské sny, neznamená to, že to tak musí byť vo všetkých prípadoch. Ale ako sama fotografka povedala, niekedy je absolútne v poriadku, keď život nejde podľa plánu a smeruje úplne inou cestou. A čo vy? Nasledujete svoje detské sny?

Pozri aj: Koľko je na svete zvierat a prečo si niektoré sny nepamätáme? 10 jednoduchých vecí, ktoré ľudia ešte stále nechápu

interez.sk (Ivana G.), boredpanda.com
0
Komentovať (0)