Foto: Google Maps, Instagram.com/mimmomandrone

Nejeden z nás sa na cestách spolieha na mapy.

Trendom však už nie sú papierové mapy, na ktoré vám nestačí ani strecha auta, ak by ste ich chceli rozložiť. Dnes sa každý spolieha na rôzne navádzacie aplikácie, napríklad Google Maps. Žiaľ, aj mapa sa občas môže mýliť.

Google Maps navádza do slepých uličiek

Ako uvádza portál Travel and Leisure, práve to viedlo k tomu, že sa v talianskom mestečku Baunei rozhodli používanie známej aplikácie Google Maps zakázať. Pre agentúru Ansa sa vyjadril starosta mesta Baunei, Salvatore Corrias, ktorý hovorí, že veľké množstvo šoférov, ktorí sa riadia inštrukciami z Google Maps, napokon zablúdia. Nejedno auto skončí v slepej uličke a niektoré dokonca celkom mimo cesty a nevedia, ako sa z patovej situácie vymotať. Inštrukcie, ktoré aplikácia dáva, sú totiž nesprávne.


Mestečko Baunei sa nachádza na Sardínii a okrem iného je známe aj tým, že sa nachádza v poriadne hornatom a pre vodičov náročnom teréne. Nanešťastie, vďaka inštrukciám, ktoré poskytuje Google Maps, sa ľahko môže stať, že sa auto ocitne na prudkom svahu a navyše na úzkej cestičke, ktorá je vyhradená len pre turistov. Na takej ceste sa niet kde otočiť a autá sa nemajú ako vrátiť späť na pôvodnú trasu.

V mnohých prípadoch sa stáva, že k uviaznutým autám musia byť privolané záchranné zložky. Len za posledné 2 roky muselo byť vykonaných až 144 záchranných akcií len kvôli zaseknutým autám. Výjazdy navyše nie sú drahé len pre mesto, ale aj pre majiteľov naseknutých áut.

Podarí sa situáciu vyriešiť?

Starosta hovorí, že nepríjemnú situáciu sa snažia riešiť rôznymi spôsobmi. Popri cestách umiestnili tabule s nápismi, ktoré okoloidúcich varujú, aby sa vyhli používaniu Google Maps. Nie každý si však tabule všimne, o pomoc preto poprosili aj samotnú spoločnosť Google. Tá prisľúbila, že situáciu preverí, no zatiaľ sa nič nedeje.


Hovorca spoločnosti Google sa pre portál Travel and Leisure vyjadril, že situáciu už riešia s talianskou vládou a hľadajú spôsoby, ako cestujúcich naprieč Sardíniou odnavigovať čo najbezpečnejšie. Navyše, problémy sa netýkajú len Baunei, ale aj ďalších miest. V Benátkach napríklad vznikol chaos po tom, čo aplikácia naviedla autá na miesto, kde majú vozidlá vstup zakázaný.

Travel and Leisure
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )