Ilu: Pixabay

Facebook čelí škandálu, aký tu dlhé roky nebol.

O škandály uniknutých údajov z Facebooku, ktoré využívala spoločnosť Cambridge Analytica sme vás informovali a tiež sme vám ukázali ako zabrániť aplikáciám v tom, aby vás sledovali. V reakcii na to, si mnohí užívatelia začali zisťovať, čo všetko o nich Facebook vie. Ak to chcete vedieť aj vy, navštívte tento odkaz, kde sa dozviete, k čomu všetkému na táto sociálna sieť prístup. Nájdete tam aj návod, ako si tieto dáta stiahnuť a prezrieť.

Spoločnosť Cambridge Analytica podľa udania Facebooku zneužila dáta až 87 miliónov používateľov. Na tento škandál zareagovala sociálna sieť tým, že každému, koho dáta boli zneužité pošle správu a bude ich o tom informovať.

Ak si myslíte, že ste v bezpečí lebo Cambridge Analytica nevyužívate, nie je to úplne tak. Stačí, ak to robí niekto z vašich priateľov a spoločnosť tak mohla zneužiť aj vaše súkromie.

Foto: Pixabay

V prípade, že ste sa stali obeťou zneužitia dát, Facebook vás o tom bude informovať. V prehľade sa vám objaví takáto správa: “We have banned the website ‘This Is Your Digital Life,” which one of your friends used Facebook to log into,” the Facebook alert, titled ‘Protecting Your Information’. “We did this because the website may have misused some of your Facebook information by sharing it with a company called Cambridge Analytica.”

Pravdepodobnosť, že vaše dáta boli naozaj zneužité síce vysoká nie je, no na druhej strane, opatrnosť nie je nikdy na škodu. Škandál sa týka najmä zahraničných krajín, no ak máte medzinárodný okruh priateľov na Facebooku, pravdepodobnosť, že vaše údaje boli zneužité sa zvyšuje.

Mark Zuckerberg kvôli tejto kauze dokonca vystúpi pred americkým kongresom a bude odpovedať na otázky týkajúce sa zhromažďovania dát. Aj to je jeden z krokov, ktorým chce sociálnu sieť očistiť od kauzy a prinavrátiť užívateľom dôveru v Facebook.

Pozri aj: Ak dokážete odpovedať na tieto otázky, pravdepodobne by ste sa dostali na Oxford. Takéto otázky boli na prijímacích pohovoroch minulý rok

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)