Foto: youtube.com

Mnohým z nás nabehnú zimomriavky, už pri pohľade z druhého poschodia.

Pavel Kashin však medzi takých nepatril, adrenalín a parkour miloval nadovšetko. Dôkazom bol aj jeho posledný pokus o kaskadérsky kúsok, s názvom backflip, na streche 16-poschodovej obytnej budovy. Stačila však sekunda, jediný chybný krok vedľa na to, aby stál skok mladého Kashina život.

Parkour jednoznačne nie je šport pre každého. V doslovnom preklade znamená cestu a ako prví ho začali trénovať vojaci pri prekonávaní prekážok. Jeho podstatou je dostať sa z bodu A do bodu B akýmkoľvek spôsobom, skokmi, behom či kotrmelcami a prekonávať pritom najrôznejšie prekážky. Šport sa však uchytil aj medzi mladými ľuďmi a stal sa obľúbeným adrenalínovým zdrojom adrenalínu. Adrenalín stúpa o to viac, že parkouristi nepoužívajú žiadne bezpečnostné prvky a spoliehajú sa výlučne na vlastné schopnosti.

Pavol Kashin bol parkourista telom aj dušou, pochádzal z ruského Petrohradu a bolo zrejmé, že strach preňho nie je žiadnou prekážkou. Patril medzi najlepších parkouristov na svete a jeho meno sa v komunite tešilo mimoriadnej popularite. Jedného dňa v roku 2013 sa spolu so svojim kamarátom vybral na strechu 16-poschodovej obytnej budovy. Chceli natočiť ďalší z Kashinovych krkolomných kúskov, netušili však, že natočia jeho posledné sekundy života.

Keď sa Pavel pokúsil o skok, nepodarilo sa mu udržať rovnováhu a rútil sa k zemi viac ako 60 metrov. Dopadol na betónový chodník a utrpel zranenia, ktoré nemohol prežiť. Keď svet obletela správa o jeho nešťastnej smrti, hlavu v smútku mala nielen komunita ale aj množstvo fanúšikov. Na jeho predstavenia ich chodili stovky. Z úcty k nemu uverejnili parkouristi na internete fotografiu, ktorá zachytáva jeho momenty pred pádom. Tvrdia, že to bol najodvážnejší skok jeho života.

K fotografii sa vyjadrili aj Kashinovi rodičia tvrdiac, že jej uverejnenie by malo byť výstrahou, ako málo stačí k tomu, aby prišiel mladý človek o život. Myslia si totiž, že parkouristi neraz nie sú dostatočne opatrní a na ceste za slávou a ďalším adrenalínovým kúskom, sú ochotní urobiť takmer čokoľvek. O život takýmto spôsobom prišiel už nejeden mladý „freerunner“. Aj Pavel Kashin mal v čase svojej smrti ešte celý život pred sebou.

Kashinov otec dúfa, že smrť jeho syna môže byť pre ostatných zdvihnutým varovným prstom, ktorý ich od ďalších bláznivých extrémnych kúskov odradí.

Pozri aj: Posádka Challengera či slávny parkourista. 10+ fotografií, ktoré boli odfotografované pár sekúnd pred katastrofou

allthatisinteresting
Príbehy
0
Komentovať (0)