foto: Michael Lloyd

/ 0 / Michaela
Čo by ste urobili, keby vám ukradli bicykel? To, čo urobila táto žena, si naozaj vyžaduje odvahu!

Ako by ste nazvali to, keď okradnete zlodeja? Je to tiež zlodejina, však? Ale čo sa stane, ak ukradnete niečo, čo v skutočnosti patrí vám? Myslíme, že to pokojne môžeme nazvať pojmom satisfakcia! Mladej žienke z Bristolu rozhodne nechýbala odvaha.

Stáva sa to každý deň. Svojho dvojkolesového miláčika si  zaparkujete niekde na ulici a miesto neho prinajlepšom nájdete zámok pripevnený k stojanu na bicykle. Rozčuľujete sa a kričíte, že je to nefér a zlodeja posielate do čiernych pekiel. Prejde nejaký čas a neostáva vám nič, lež sa s tým zmieriť, pretože polícia len málokedy nájde páchateľa. Neostáva vám preto nič iné, len pustiť sa do pátrania na vlastnú päsť. A to presne urobila táto 30-ročná žena.

Jenni Morton-Humphreys sa stalo presne to isté. Bicykel jej niekto „šlohol“ priamo v centre Bristolu. O nejaký čas na to zbadala, že ho niekto predáva na Facebooku. No neprihlásili by ste sa, že máte oň záujem? Jenni zaranžovala schôdzku na rohu ulice a odvážila sa na vskutku riskantný čin. Keď videla svoj bicykel, veľmi sa potešila. Neprezradila sa však. Naopak, povedala zlodejovi, že by si rada vyskúšala testovaciu jazdu. Veď predsa nebude kupovať mačku vo vreci, však? Odvážna dievčina tak nasadla na bicykel a ufujazdila preč na svojom vlastnom bicykli. Zaujímavé je však aj pozadie príbehu.

Jenni pred schôdzkou požiadala policajtov, aby ju sprevádzali na stretnutie a aby tak hneď zatkli zlodeja. Tí jej však odmietli robiť spoločnosť a tak si to vyriešila po svojom. Dokonca sa ju snažili odhovoriť od toho stretnutia. Apelovali na ňu, že je to príliš nebezpečné, a že by radšej mala svoj bicykel oželieť.

Michael Lloyd

Jenni síce nepomohla polícia, ale predsa len sa našli dobrí ľudia. Cez Facebookovú skupinu Bristol Cycling, ju oslovila neznáma žena, ktorá jej navrhla, že môže zahrať jej sestru, aby tak nešla na stretnutie úplne sama. Slovo dalo slovo a  Jennina nová kamarátka ju čakala neďaleko pre prípad, že by Jenni potrebovala pomoc.

Treba poznamenať, že mladá žena je majiteľkou pomerne drahej značky bicykla Cube, a toho si bol vedomý aj zlodej. Veď málokedy sa kradnú najlacnejšie bicykle. „Všetko som si premyslela. Kládla som mu kadejaké hlúpe otázky, aby som dala najavo svoj záujem. Potom som po povedala, že sedačka je príliš vysoko a tak by som si ho rada vyskúšala. Poprosila som ho, nech mi podrží zväzok kľúčov a škatuľku od cigariet a ufujazdila som preč. Mala som strach, tak som sa ani nepozerala, či ma neprenasleduje. Ale potom som prišla k veľkému kruhovému objazdu, z ktorého som sa už ľahko dostala do centra mesta,“ hovorí Jenni pre Bristol Post.

Mladá žena prišla k svojmu bicyklu pomerne rýchlo, Po 18 hodinách ho už mala doma. Klobúk dole pred jej odvahou. Je skvelým príkladom toho, že niekedy treba naozaj vziať spravodlivosť do svojich rúk. Pevne veríme, že policajti za svoju nečinnosť nedostanú pochvalu!

Pozri aj: Tak tomu sa vraví smola. Dievčina si chcela urobiť selfie fotografiu, no podarilo sa jej zničiť umelecké diela v hodnote 200-tisíc dolárov

ladbible.com


Komentovať (0)