BoredPanda

Wikipédia je studnicou múdrosti moderného ľudstva. Pri niektorých článkoch si ale nemôžeme byť istí, či to čo čítame písal niekto s cieľom spraviť zo sveta informovanejšie miesto.

Články na Wikipédii môže upravovať ktokoľvek. Preto vám v škole hovorili, že Wikipédia nie je dôveryhodný zdroj. Tu je niekoľko prípadov žartov zachytených na inak veľmi serióznej Wikipédii.

Zoznam sériových vrahov sa začína upozornením, že zoznam nie je úplný a je potrebné ho rozšíriť. Zároveň dodáva, aby sa nikto nesnažil rozšíriť zoznam tým, že niekoho zabije.

Bored Panda

Prvý zákon termodynamiky dostal malú referenciu z filmu Klub bitkárov: Prvé pravidlo termodynamiky je nehovoriť o termodynamike. Niekomu sa to asi fakt nechcelo učiť.

Bored Panda

Ľudstvu sa konečne podarilo pochopiť záhadu toho, ako to Charlie Sheen robí, že je ešte stále nažive. Podľa Wikipédie je Charlie napoly človek, napoly kokaín.

Bored Panda

Pamätáte ešte na tanec Harlem Shake? Niekto chcel doplniť článok na Wikipédii ale evidentne mu to nevyšlo. Namiesto popisu tanca bolo na Wikipédii len: O bože, nechcel som to zmazať celé, len jeden odstavec. Pomôžte mi prosím.

Bored Panda

Speváčka Mariah Carey si na silvestrovskom vystúpení v New Yorku zažila nepríjemný trapas, pri ktorom jej zlyhal odposluch a ona sa nevedela trafiť do hudby. Podľa Wikipédie v ten deň zomrela od hanby, doslova.

Bored Panda

Všetci máme radi Emmu Stone, ale je naozaj nevyhnutné, aby bolo na Wikipédii poznamenané, že má nádherný úsmev a že sa nenarodila ale spadla z neba ako anjel? To musel písať poriadne zamilovaný fanúšik.

Bored Panda

Ako lepšie definovať komplikovanú vetu než inou komplikovanou vetou? Množstvo spojok a súvetí tvorí ťažšie pochopiteľnú definíciu, ktorá sama komplikovanú vetu demonštruje.

Bored Panda

Realita je niečo, čo si všetci uvedomujeme, ale keď príde na jej definíciu, často sa strácame v metafyzických polemikách. Na Wikipédii bola táto definícia upravená niekoľkokrát. Realita je mýtus. Realita neexistuje, existuje iba matrix… a tak ďalej.

Bored Panda

Máte pocit, že bubeníci nie sú skutoční hudobníci a iba sa motajú okolo hudobníkov? Wikipédia ten pocit má. V závere definície bubeníka si môžeme prečítať, že bubeník je človek, ktorý chodí vonku s hudobníkmi.

Bored Panda

Niekto má na zatmenie mesiaca celkom iný názor. Podľa neho je zatmenie mesiaca úkaz, kedy mesiac sčernie a vybuchne. Navyše vypustí jedovatý plyn, ktorý zabije ľudstvo.

Bored Panda

Definícia kolektívnych podstatných mien sa začína krátkym zhrnutím. Toto je taká nuda…

Bored Panda

Väčšina z týchto úletov na Wikipédii dlho nevydržali a moderátori to rýchlo upravili na reálnu (a nudnú) informáciu. Ale aspoň sa môžeme na Wikipédiu naďalej spoľahnúť.

Pozri aj: Týmito jednoduchými vetami naštvete každého Európana. Aká otázka najviac rozčuľuje Slovákov?

interez.sk (Martin Majdák) boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )