brightside.me

Jedno mesto a vyše 7 miliard ľudí? Aké veľké by také mesto muselo byť?

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo by sa stalo, keby sa všetci ľudia na planéte presťahovali do jedného mesta? Aké veľké by to mesto asi muselo byť? To samozrejme záleží podľa hustoty osídlenia. Je jasné, že v mestách ako je New York alebo Singapur žije na kilometri štvorcovom oveľa viac ľudí ako napríklad v slovenských mestách, kde je hustota zaľudnenia oveľa menšia. Ako by to teda vyzeralo? 

Na začiatku roku 2017 bolo na svete asi 7,4 miliardy ľudí a toto číslo každým dňom neustále rastie. No napriek tomuto, až nepredstaviteľne veľkému číslu, by sa ľudia dokázali zmestiť aj na pomerne malé územia. Ako sme už ale spomínali, všetko záleží od hustoty zaľudnenia. Pozrite sa teraz na tieto mapy, ktoré znázorňujú, na aké veľké územia, by sa ľudia dokázali zmestiť.

Reykjavík – Rusko

brightside.me

V Reykjavíku sa ľudia rozhodne netlačia. Pri hustote osídlenia, aká je v hlavnom meste Islandu, by sa všetci ľudia zmestili do mesta veľkého, ako je celé Rusko.

Quebec – Austrália

brightside.me

S hustotou zaľudnenia, aká je v Quebecu, by sa všetci ľudia zmestili do mesta veľkého, ako celá Austrália.

Chicago – Irán

brightside.me

Pri hustote osídlenia, aká je v Chicagu, by sme sa všetci zmestili do mesta veľkého ako je Irán.

Singapur – Egypt

brightside.me

Singapur patrí medzi krajiny s najvyššou hustotou obyvateľstva na Zemi. Pri tejto hustote by sa ľudia zmestili na územie o rozlohe Egypta.

Manhattan – Nový Zéland

brightside.me

Manhattan sa nemá kde rozširovať, keďže je to ostrov. To znamená, že môže rásť iba do výšky. Preto je tu hustota obyvateľov taká vysoká. Pri týchto číslach, by sa ľudia zmestili na územie veľké, ako Nový Zéland.

Manila – Uruguaj

brightside.me

Filipínska Manila patri medzi mestá s najväčšou hustotou obyvateľstva na svete. Pri takej hustote by sa celá populácia Zeme zmestila na územie veľké ako Uruguaj.

Dharavi – Belgicko

brightside.me

V tomto indickom slume žijú ľudia doslova jeden vedľa druhého. Pri tejto hustote obyvateľstva, by sa 7,4 miliardy ľudí zmestilo do mesta veľkého ako Belgicko.

Kowloon – Palestína

brightside.me

A konečne. Územie s najväčšou hustotou obyvateľstva, je opevnené mesto Kowloon v Hong Kongu. Za takýchto podmienok, by sa všetci ľudia na našej planéte zmestili na územie, veľké ako Palestína.

Len si to predstavte. Všetci ľudia v jednom meste. Desivá predstava, čo poviete?

Pozri aj: Ako by vyzeral svet, keby sa každý štát premiestnil do krajiny s rozlohou, ktorá zodpovedá počtu jeho obyvateľov? 

interez.sk (mmm), brightside.me, demographia.com, cia.gov
Príbehy
0
Komentovať (0)