Foto: TASR - Oliver Ondráš

Na Štrbskom plese vyrastá nová atrakcia. Podobná sa pritom už v Tatrách nachádza.

Na Štrbskom Plese, vedľa areálu skokanských mostíkov, stavia súkromný investor novú náučno-vyhliadkovú vežu. S prípravami začal už v auguste. Vtedy pre TASR tvrdil Štefan Bieľak z Obecného úradu v Štrbe, že veža bude vysoká vyše 53 metrov a priemer pôdorysu bude mať viac ako 33 metrov.

Na snímke pohľad vyhliadkovú vežu, ktorú stavajú na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 25. novembra 2019. Foto: TASR – Oliver Ondráš

Má mať desať poschodí a štyri vyhliadkové plošiny. Ich súčasťou má byť aj adrenalínová sieť a presklená podlaha na vrchu vyhliadky. Kapacita vyhliadkovej veže bude takmer 500 návštevníkov.

„Vo veži sa bude nachádzať vstup s pokladňou a zázemím, múzeum Tatranského národného parku (TANAP-u), kaviareň, denná miestnosť či darčekový obchod a toalety. Zároveň tam má byť sklad, miestnosť pre upratovačku a zázemie pre zamestnancov,“ doplnil v auguste Bieľak pre TASR.

Na snímke pohľad vyhliadkovú vežu, ktorú stavajú na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 25. novembra 2019. Foto: TASR – Oliver Ondráš

Veža vyrastá vľavo od skokanských mostíkov na ploche bývalého ihriska v intraviláne obce. Stavba bola limitovaná výškou, aby zle nepôsobila na okolie, no je nižšia ako okolité skokanské mostíky, takže v tom by nemal byť problém.

Veľa ľudí s vežou, ktorá mení tvár Tatier nesúhlasí a preto vyzývali petíciou, aby stavbu zastavili. Aj keď sa pod petíciu podpísalo takmer 8-tisíc občanov stavba veže aj naďalej pokračuje.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )