koso / / LifeHacking
Klávesové skratky pozná snáď každý, sú to kombinácie dvoch alebo viacerých klávesov, ktoré po stlačení vykonajú istú úlohu. Umožňujú jednoduchšie pracovať s počítačom, ušetriť...

Klávesové skratky pozná snáď každý, sú to kombinácie dvoch alebo viacerých klávesov, ktoré po stlačení vykonajú istú úlohu. Umožňujú jednoduchšie pracovať s počítačom, ušetriť vám čas a námahu pri práci v rôznych aplikáciách alebo v samotnom operačnom systéme. Najčastejšie skratky fungujú v kombinácií s klávesmi CTRLALT, ale to rozhodne nie sú všetky. Mnoho ľudí zabúda na klávesu so znakom Windows, ktorá sa nachádza práve medzi týmito dvomi klávesmi.

V tomto článku vám chceme predstaviť funkcie nového Windowsu 10 spojené s touto klávesou. Často používaná skratka ALT + Tab, vám umožňuje prechod na poslednú otvorenú aplikáciu, pričom skratka Windows + Tab plnila doposiaľ rovnakú funkciu, len bola prezentovaná trošku inak. V novom Windowse 10 to už tak ale nie je, po stlačení Windows + Tab sa vám otvorí celkom nové zobrazenie aplikácií. Okrem toho, že v tomto náhľade nájdete zoznam aplikácií, ktoré máte momentálne zapnuté, môžete si všimnúť možnosť Virtual Desktops (virtuálne plochy). Pomocou tejto funkcie si viete vytvárať viac pracovných plôch, za hranice fyzického zobrazenia. Je to dobrý spôsob, ako si veci zorganizovať a mať rýchly prístup do skupiny okien.  Napríklad, na jednej ploche môžete mať skupinu okien orientovanú na prácu, a na druhej virtuálnej ploche budete mať skupinu okien, ktoré budú orientované na sociálne a mediálne aktivity.

blogs.technet.microsoft.com
blogs.technet.microsoft.com

Pozrite si nasledujúcu tabuľku, v ktorej nájdete viacero užitočných klávesových skratiek.

windows10_1

Ďalej  môžete používať aj staré skratky z predošlých verzií Windowsu:

windows10_2

Reklama
Komentovať (0)