Foto: Youtube (JurajVie)

interez.sk / / Veda
Nádorové ochorenia sú veľkým strašiakom aj v dnešnej modernej dobe.

Rakovina. Slovo, pri ktorom zamrazí každého z nás. Azda neexistuje nikto, kto by nepoznal niekoho, kto bojoval, či žiaľ aj prehral boj s touto zákernou chorobou. To, či sa v človeku rakovina objaví alebo nie, nedokáže povedať nikto. Je to preto, lebo toto ochorenie je nesmierne zložité a v podstate rakovina nie je iba jedna, ale existuje približne až 200 rôznych druhov. 

Rakovina vzniká na bunkovej  úrovni. Iba v priebehu týchto pár sekúnd, ako ste otvorili a čítali tento článok, zahynulo, no aj vyrobilo sa vo vás milióny buniek. Pri takom veľkom množstve je nemožné, aby nenastala nejaká chyba. To ale nie je nič nezvyčajné. Ľudský organizmus túto chybu zaregistruje a bunku odstaví od výživy a tá umiera. Avšak, ak takáto chybná bunka dokáže telo „oklamať“ a prijímať výživu, vtedy môže nastať problém a môže vzniknúť nádorové ochorenie. Brániť sa proti rakovine však môžeme rôznymi spôsobmi.

O tom, čo robiť, aby sme minimalizovali riziko vzniku rakoviny, ako prebieha liečba ale aj mnoho viac sa dozviete vo videu od Youtubera JurajaVie.

Pozri aj: Stačí robiť iba toto a budete mať svaly ako Schwarzenegger. Ako na to, vám vysvetlí JurajVie iba za 3 minúty

0
Komentovať (0)