Foto: Sheffield Hallam University

Fotografia bola vyhotovená v Škótskej vysočine.

Sme alebo nie sme vo vesmíre sami? Toto je otázka, na ktorú sa doteraz nepodarilo jednoznačne odpovedať. Najnovšia odhalená fotografia, ktorá bola skrývaná viac ako 30 rokov, má podľa výskumníkov predstavovať doteraz najjasnejšie zachytenie možného „mimozemského telesa“. 

UFO, alebo „neidentifikovateľný lietajúci objekt“, púta pozornosť ľudí už celé desaťročia. Na internete koluje množstvo fotografií a videí, ktoré majú zachytávať podivný lietajúci stroj, pričom často ide o veľmi nejasný obraz a náročné rozpoznanie objektu.

Foto: Unsplash

To je však už minulosť. Pred pár dňami vyšla totiž na povrch fotografia, ktorá bola utajovaná dlhých 32 rokov. V roku 1990 ju vyhotovili dvaja turisti v Škótskej vysočine, ktorých identita sa ale zubom času vytratila a dnes teda nie je známe, kto „škótske UFO“ zachytil, píše LAD Bible.

Fotka má už 32 rokov

Snímka ukazuje objekt v tvare diamantu, ktorý sa vznáša na oblohe, pričom za ním v diaľke letí stíhačka. Snímka s názvom „Calvine Photograph“ bola pôvodne odovzdaná škótskym novinám Daily Record a potom bola presunutá na ministerstvo obrany, pričom verejnosť ju nikdy nevidela.

Identita turistov, ktorí urobili fotografiu, teda zostáva neznáma, no vie sa, že fotka bola zachytená 4. augusta 1990 asi 88 km severozápadne od škótskeho Perthu.

Foto: Sheffield Hallam University

Akademik a novinár David Clarke nedávno po rokoch výskumu fotografiu zverejnil. Clarke nadviazal kontakt s Craigom Lindsayom, bývalým tlačovým dôstojníkom RAF (Britských vzdušných síl), ktorý si nechal kópiu fotografie po tom, ako sa tento prípad v 90. rokoch preskúmal.

Podľa The Sun turisti sledovali, ako sa neidentifikovaný objekt, ktorého dĺžka sa odhaduje na 30 metrov, vznášal vo vzduchu asi desať minút, potom rýchlo vystrelil nahor a zmizol. Clarke teraz zabezpečil, aby bol obrázok uložený v archívoch Hallam University v anglickom Sheffielde.

Foto: Sheffield Hallam University

Tím, ktorý riešil vyšetrovanie fotky tiež požiadal, aby sa ozval každý, kto má informácie o identite turistov.

Úrady niečo zatajujú, hackerovi hrozili 60 rokmi v base

V júni 2022 sa britský hacker podelil o svoje zistenia po tom, čo prenikol do súborov NASA spred dvoch desaťročí.

USA sa pokúsili vydať Garyho McKinnona po tom, čo získal prístup k súborom NASA, a 56-ročnému hackerovi pohrozili 60 rokmi za mrežami. Po dlhých výzvach vtedajšia ministerka vnútra, Theresa Mayová, zablokovala McKinnonovo vydanie. Aj v nedávnom článku sme písali o tom, že NASA aktívne sleduje mimozemskú aktivitu.

Foto: Unsplash

McKinnon tvrdil, že objavil „tisícky“ obrázkov, z ktorých jeden ukazoval mimozemskú kozmickú loď v tvare cigary. Hacker získal prístup k snímkam medzi februárom 2001 a marcom 2002 a je si istý, že vesmírna agentúra „zakrýva dôkazy o mimozemskom živote,“ tvrdí McKinnon.

Vysvetlil: „Je faktom, že na našej oblohe lietajú objekty, ktorým nerozumieme, a tiež je faktom, že existujú vedecké, spravodajské a vojenské oddelenia, ktoré tieto objekty študujú. Bol som úplne ohromený a tieto priečinky mali tisíce ďalších obrázkov,“ povedal nadšene McKinnon.