RTVS

Relácia Duel na Jednotke má nového šampióna. Je ním Slavo z Levíc, ktorého bravúrne výkony ohurujú celé Slovensko. A radosť z toho nemá len samotný Slavo, ale aj verejnoprávna televízia.

Vedomostné súťaže na Slovensku nie sú v súčasnosti veľmi rozšírené. Svetlou výnimkou je relácia verejnoprávnej RTVS s názvom Duel, ktorá je vysielaná na Jednotke každý pracovný deň o 17:45 hod. Súťažou posledné desiatky kôl hravo prechádza Slavo, sympatický učiteľ z Levíc. Ten láme naraz viacero rekordov. 

Princíp vedomostnej súťaže Duel spočíva v tom, že víťaz relácie môže zaplatiť polovicu svojej výhry ako akúsi „kauciu“ a tak pokračuje v súťaži ďalej. Ak vyhrá aj nasledujúcu reláciu, tak sa mu kaucia vráti. Takto môže veľmi úspešný súťažiaci postupovať reláciou prakticky donekonečna.

A to je aj prípad Slava, ktorý v posledných dňoch prelomil rekord Martina z Nitry, ktorý dovtedy kraľoval štatistikám relácie s 24 víťazstvami na konte. Avšak aj tento fenomenálny výkon z konca septembra tohto roka dokázal byť prekonaný. A prekonal ho spomínaný Slavo, ktorý zvíťazil v súťaži už neuveriteľných 26-krát za sebou.

RTVS
RTVS

Slava si obľúbili diváci po celom Slovensku, o čom svedčí aj sledovanosť relácie. Tá v utorok dosiahla sledovanosť na úrovni až 364-tisíc divákov. Slavo tak láme rekordy v počte víťazstiev a zároveň láme rekordy aj sledovanosti.

Slavove vedomosti sú ohromujúce a jeho prehľad z mnohých oblastí vyráža dych. Divákom sa páči aj jeho skromnosť, ale aj príjemné a vtipné vystupovanie. Veď pri záverečnom rozhodovaní, či bude alebo nebude pokračovať aj v nasledujúcej relácií, zatajuje dych mnohým divákom, keďže často to vyzerá tak, ako keby sa rozhodoval končiť, no svoj úmysel vždy napokon prehodnotí.

Úžasné vedomosti Slavovi zaručujú aj peknú výhru. Úspešnosť jeho odpovedí sa pohybuje vo vysokých číslach a z každej relácie si vždy odnáša sumu vo výške približne 1000 eur.

RTVS
RTVS

Diváci sú zo Slavovho výkonu vo vytržení a volajú po špeciálnom Dueli medzi Slavom a v súčasnosti už druhým najúspešnejším súťažiacim Martinom. Toho z Duelu nedokázal nikto vyradiť a po 24 víťazstvách sa rozhodol svoje pôsobenie v relácií sám ukončiť. Preto duel týchto dvoch šampiónov by bola lahôdka pre všetkých divákov tejto vedomostnej relácie.

Slavovi prajeme ešte veľa úspešných relácií a vytvorenie rekordu, ktorý už tak ľahko nikto neprekoná. A to je celkom reálne, keďže vyhrať v tejto ťažkej vedomostnej relácií čo i len niekoľkokrát za sebou je obdivuhodný výkon, ktorý svedčí o tom, že súťažiaceho vedomosti sú skutočne na vysokej úrovni.

interez.sk (Matej Mensatoris), facebook/duel rtvs
Príbehy
0
Komentovať (0)