rtvs

Relácia Duel vysielaná na Jednotke dodnes lámala jeden rekord za druhým. Relácie, kde súťažil fenomenálny Slavomír z Levíc, sledovalo nespočetné množstvo divákov, niektoré relácie si pozrelo vyše 350-tisíc Slovákov. Dnes Slavo po 33 víťazstvách súťaž opúšťa.

Vedomostné súťaže na Slovensku nie sú v súčasnosti veľmi rozšírené. Svetlou výnimkou je relácia verejnoprávnej RTVS s názvom Duel, ktorá je vysielaná na Jednotke každý pracovný deň o 17:45 hod. Súťažou posledné desiatky kôl hravo prechádzal Slavo, sympatický učiteľ z Levíc. Ten lámal naraz viacero rekordov. 

Nielen, že sa mu podarilo prekonať rekord v počte víťazstiev, keď prekonal dovtedy neprekonaného súťažiaceho Martina z Nitry, ktorému sa podarilo byť úspešným 24-krát za sebou, niekoľkokrát výrazne prekonal rekordy sledovanosť nielen relácie Duel, ktorá bola v tom momente najsledovanejšou televíziou na Slovensku. Výrazne prevýšila aj Markízu či JOJ.

Dnes sa však tento príbeh skončil. Podarili sa mu neuveriteľné veci, no aj táto nekončiaca séria musela mať svoj koniec. Slavo sa zastavil na čísle 33. Dnes, v 34 hre, sa mu nepodarilo obhájiť výhru, no čo je zaujímavé, ani neprehral. Napriek veľkému náskoku oproti súperovi bol v mínuse po tom, ako sa mu v druhom kole nepodarilo nahrať kladné skóre. Pravidlá súťaže sú jasné, po 34 kolách musel súťaž opustiť.  Slavo je aj tak dodnes neporazený rekordér relácie Duel.

Pozrite si nasledujúce krátke video zo zákulisa relácie, v ktorom Slavovi vzdávajú hold tvorcovia súťaže. A my sa im vôbec nečudujeme.

interez.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)